HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Jaroslavli spomínali na obete vlaňajšieho nešťastia
zdroj: en.wikipedia.org

V Jaroslavli spomínali na obete vlaňajšieho nešťastia

V ruskom Jaroslavli sa v piatok spomínalo na obete leteckej katastrofy, pri ktorej vlani tragicky zahynuli hráči miestneho tímu Lokomotiv

V ruskom Jaroslavli sa v piatok spomínalo na obete leteckej katastrofy, pri ktorej vlani tragicky zahynuli hráči miestneho tímu Lokomotiv.

V katedrálnom chráme sa uskutočnila zádušná liturgia a panychída za obete nešťastia zo 7. septembra 2011. Pred rokom na letisku Tunošna zomre{+r89749}l aj Pavol Demitra. Na smútočnej spomienke nechýbal gubernátor Jaroslavľskej oblasti Sergej Jastrebov, šéf hráčskych odborov KHL Andrej Kovalenko, bývalí i súčasní hráči Lokomotivu, členovia rodín zosnulých hokejistov a množstvo fanúšikov. Po smútočnej pravoslávnej liturgii sa rodiny obetí presunuli na cintorín, kde položili kytice kvetov k hrobom zosnulých. Následne navštívili miesto nešťastia, kde odhalili pamätník na pripomenutie tragédie.

Vo štvrtok sa do Kontinentálnej hokejovej ligy vrátil po ročnej prestávke obnovený tím Lokomotivu Jaroslavľ. Deň pred výročím nešťastia, pri ktorom 7. septembra 2011 zahynulo 44 ľudí, zvíťazili hráči novozloženého tímu na ľade Novosibirska 5:2. Prvý gól "nového" Lokomotivu Jaroslavľ strelil Alexander Černikov. Klub z dôvodu tragédie vynechal minulý ročník súťaže, vybudoval nové družstvo a patrí k favoritom na zisk Gagarinovho pohára. Vedenie Lokomotivu odmietlo ponuku KHL, podľa ktorej by mal klub istotu účasti v tohtosezónnom play-off a mohol si vybrať jedného hráča z ostatných tímov. "Máme veľmi mladý tím, v úvode sme urobili množstvo nevynútených chýb. Postupne sme sa rozohrávali a dopadlo to dobre. V mladých hráčoch je budúcnosť jaroslavľského klubu," povedal podľa webu Novosibirska tréner Lokomotivu Tom Rowe.

Najnovšie z klubu: Jaroslavl

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk