HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ďalšími mestami na mape KHL môžu byť Záhreb a Miláno
zdroj: khl.ru

Ďalšími mestami na mape KHL môžu byť Záhreb a Miláno

Kontinentálnu hokejovú ligu (KHL) čaká ďalšia expanzia. V tejto sezóne pribudli na mapu nadnárodnej súťaže Bratislava, Doneck a Praha, v ďalšej by to mohli byť Záhreb a Miláno

Kontinentálnu hokejovú ligu (KHL) čaká ďalšia expanzia. V tejto sezóne pribudli na mapu nadnárodnej súťaže Bratislava, Doneck a Praha, v ďalšej by to mohli byť Záhreb a Miláno.

Vylúčený nie je ani návrat klubu Lada Togliatti. "Naše najbližšie zastávky sú Záhreb a Miláno. V týchto mestách sa pripravujú na vstup do súťaže už v sezóne 2013/14. Dúfame, že sa KHL bude hrať aj v Togliatti. Lada je tím s bohatou históriou, ktorý má miesto na mape ruského hokeja a nemôžeme ho z nej vymazať," povedal v rozhovore pre Sovietskij sport prezident KHL Alexander Medvedev.

V súčasnosti sa KHL hrá okrem Ruska aj na Slovensku, Ukrajine, v Českej republike, Kazachstane, Lotyšsku a Bielorusku. V Miláne i v Záhrebe plánujú vytvoriť tímy postavené na najlepších domácich hráčoch a doplnené o viacerých legionárov. V budúcnosti by mohla súťaž zamieriť aj do Nemecka a začína sa hovoriť aj o záujme z Britských ostrovov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk