HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Opatovský sa vrátil - z Kazachstanu do Prešova
zdroj: jäzva

Opatovský sa vrátil - z Kazachstanu do Prešova

"Je to krajina dobrých finančných možností. Hokejom si tam môžete zarobiť výborné peniaze, napriek tomu to ale nebolo podľa môjho gusta," spomína na Kazachstan Opatovský pre hokej.sk

Po troch víťazstvách sa vyšvihli prešovskí hokejisti na čelo prvej ligy. V piatkovom súboji proti Spišskej Novej Vsi svoju pozíciu neobhájili, aj keď gólových príležitostí si vypracovali dostatok a brankárovi Miroslavovi Lipovskému dvakrát vypomohla i konštrukcia jeho bránky. {+r95540,200x133}

Nespokojnosť s debutom

"Dve tretiny sme hrali zle, v poslednej to už vyzeralo oveľa lepšie. Ak to teda vezmeme celkovo, tak je prehra zaslúžená a doplatili sme na slabý pohyb. Súperovi sme ponúkali príliš veľa priestoru a pod tlak sme ho dostávali až od prekonania Lipovského. Mohli sme vyrovnať, tentoraz sme ale nemali ani to potrebné šťastie. Prvý gól mal prísť oveľa skôr. Som presvedčený o tom, že by nás to naštartovalo a súper by sa začal strachovať o výsledok. Stiahol by sa do defenzívy a mohli sme ho pritlačiť ešte viac," zhodnotil debutant v prešovskom drese Martin Opatovský pre hokej.sk. Skúsený, 37-ročný trenčiansky odchovanec predstavuje novú tvár v zostave HC 07 a do zápasového kolotoču naskočil bezprostredne po príchode do centra Šariša. "So svojim výkonom nie som spokojný. Po dvoch týždňoch na antibiotikách to bolo veľmi slabé. Určite môžem hrať aj oveľa lepšie. Do Prešova som ale prišiel prakticky v deň zápasu a pôvodne som ani nemal hrať. Zdravotná situácia v kádri ma ale poslala na ľad a tímu som chcel pomôcť. Som presvedčený o tom, že stačí pár tréningov a po krátkom udomácnení sa v novom tíme to bude lepšie a lepšie."

Rodák z Považia strávil na východe Slovenska posledné dve sezóny, v rámci ktorých hrával za Michalovce a Spišskú Novú Ves. V lete prijal zaujímavú ponuku z ďalekého {+l95542,200x135}Kazachstanu, v piatok už ale obliekol modro-žltý dres dovtedajšieho lídra tabuľky. "Chlapci to rozbehli výborne a mne sa páči i tunajšie hokejové zázemie. Poznám viacerých ľudí v klube a tí ma oslovili už v júni. Po mojom neúspešnom angažmáne v Kazachstane nebolo nad čím špekulovať a Prešov bol jasnou voľbou," vyslovil sa Opatovský.

Kazachstan ho neočaril

Mimochodom, prečo sa vrátil z Arlanu Kokšetau predčasne? "Zrejme som tam prišiel neskoro," zamýšľa sa jedenásťnásobný reprezentant Slovenska. "Zostava už bola v tom čase viac menej vykryštalizovaná a tréner mi príliš neveril. Za Arlan som v podstate odohral len kazašský pohár a v ligovej súťaži som ani nenastúpil. V spomínanom pohári sme získali prvé miesto, no v ňom platili iné pravidlá týkajúce sa legionárov. Mohli sme hrať všetci, zatiaľ čo v lige musia hrať piati domáci plus dvaja mladí. Siedmi hráči tak museli zo zostavy a ja s{+r95526,200x239}om bol jedným z nich."

Zo Slovákov tak ostali v Kokšetau obranca Daniel Hančák a útočníci Martin Kriška a Rastislav Gašpar. Arlanu vyšiel vstup do sezóny parádne a v domácej lige mu patrí prvé miesto. Opatovský si ale z ďalekého východu veľa pekných spomienok nepriviezol.

"Je to krajina dobrých finančných možností. Hokejom si tam môžete zarobiť výborné peniaze, napriek tomu to ale nebolo podľa môjho gusta. Poviem úprimne, už keď som tam pricestoval a zbadal tú krajinu, povedal som si, že vydržím do vypršania víz a potom sa pobalím. Tie mi mali končiť koncom októbra. Po týždni v krásnej Astane sme sa presunuli do Kokšetau a tam to nebolo nič moc. V podstate nebolo ani kam zájsť na kávu, rozdelené to bolo na skupinu bohatých a chudobných ľudí. Ako sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie. Na Slovensku sa nemáme na čo sťažovať a ja osobne som asi s myšlienkami na putovanie po východe skončil," pousmial sa na záver rozhovoru pre hokej.sk Martin Opatovský.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk