HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dominik Hašek definitívne ukončil kariéru
zdroj:

Dominik Hašek definitívne ukončil kariéru

Olympijský víťaz z Nagana 1998 naposledy chytal v sezóne 2010/11 za Spartak Moskva v Kontinentálnej hokejovej lige. Odvtedy rok súťažne nehral

Český brankár Dominik Hašek definitívne ukončil kariéru. Olympijský víťaz z Nagana 1998 naposledy chytal v sezóne 2010/11 za Spartak Moskva v Kontinentálnej hokejovej lige. Odvtedy rok súťažne nehral.

Pauzu vyplnil aktívnym športovaním, chcel sa udržať v kondícii a pripravoval sa na ďalší návrat. V ostatných mesiacoch sníval o NHL, tvrdo trénoval. Manažérov klubov NHL {+r37579}však nepresvedčil a napokon sa rozhodol ukončiť kariéru. "Pripravoval som sa, chcel som hrať. Nevyšiel mi návrat do NHL. Už nevidím možnosť, že by sa to zmenilo. Mal som motiváciu. Chcel som urobiť všetko pre to, aby som sa vrátil do zámorskej ligy. Bol som presvedčený, že v NHL sú mužstvá, ktorým by som mohol pomôcť. Druhá strana to necítila rovnako ako ja. Napokon som sa rozhodol, že to nemá cenu," uviedol vo videorozhovore pre web iSport.cz Dominik Hašek, ktorý rokoval s troma klubmi NHL. Ako aktívny brankár sa už na ľad podľa vlastných slov asi nevráti.

Štyridsaťsedemročný gólman zvažoval možnosť obnoviť kariéru najskôr vo farmárskej AHL a v nej presvedčiť o svojej výkonnosti. Návrat do Európy vylučuje. "Rok a pol som nehral hokej. Chcel som sa rozchytať v AHL a potom naskočiť do NHL. Chcel som ukázať, že na to mám. Najviac ma mrzí, že som nedostal šancu pobiť sa o miesto. V Európe je síce možnosť hrať, ale to už nie je pre mňa motivácia," priznal pre iSport.cz Hašek, ktorý nevyužil ponuku z Pardubíc chytať v českej extralige. Jedna z najväčších osobností českého hokeja zatiaľ netuší, čo bude v budúcnosti robiť. Podľa vlastných slov chce nájsť motiváciu do ďalšej činnosti, ktorá ho bude baviť.

Hašek odštartoval svoju obdivuhodnú kariéru v zámorskej NHL v roku 1990 v drese Chicaga, postupne pôsobil v Buffale (1992 - 2001), Detroite (2001 - 2004, 2006 - 2008) a Ottawe (2005/2006). V zámorí odchytal 735 stretnutí v základnej časti a 119 v play-off. Šesťkrát získal Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára a dvakrát Hartovu pre najužitočnejšieho hráča súťaže. V ročníku 2009/2010 priviedol k českému titulu HC Moeller Pardubice, sezónu 2010/2011 odohral v spomenutom tíme Spartak Moskva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Najnovšie z klubu: Detroit

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk