HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Moziakin prekonal už 63 brankárov, Marcel Hossa 54
zdroj:

Moziakin prekonal už 63 brankárov, Marcel Hossa 54

V pondelkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa útočníkovi tímu Ak Bars Kazaň Sergejovi Moziakinovi podarilo streliť gól už 63. brankárovi v tejto súťaži

V pondelkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa útočníkovi tímu Metallurg Magnitogorsk Sergejovi Moziakinovi podarilo streliť gól už 63. brankárovi v tejto súťaži, čo je rekord nadnárodnej ligy.

Tridsaťjedenročný krídelník v súboji proti Dinamu Minsk otvoril skóre, keď v závere I. tretiny prekonal fínskeho gólmana Pekku Rinneho. Moziakin to dokázal v 279 dueloch. O šesť "skalpov" menej ako spomenutý dvojnásobný majster sveta má Alexej Morozov (57), Danis Zaripov a Zbyněk Irgl prekonali po 55 gólmanov, Alexander Perežogin s Marcelom Hossom po 54 a Alexander Radulov 51 brankárov.

V pondelok si bilanciu odchytaných duelov v jednom slede zlepšil Vasilij Košečkin, ktorý v bránke Severstaľu Čerepovec stál už v tridsiatom súboji za sebou (deväť v ročníku 2011/2012 a 21 v sezóne 2012/2013). K absolútnemu rekordu chýba 29-ročnému Košečkinovi ešte šesť štartov, pretože Kari Rämö má na svojom konte 36 duelov za sebou, Michael Garnett 35 a Georgij Gelašvili 33. Gólman Severstaľu už prekonal klubový rekord Dušana Salfického, ktorý v minulosti odchytal 26 stretnutí bez prerušenia.

Už 26. októbra rozhodoval svoj päťstý duel v najvyššej ruskej súťaži (vrátane Superligy) Anatolij Zacharov, pred ním sa to podarilo iba kvartetu Sergej Karabanov, Alexandr Čerenkov, Viačeslav Bulanov a Rafaeľ Kadyrov. Na ďalšieho arbitra s "päťstovkou" si Rusi budú musieť počkať niekoľko rokov, najbližšie k uvedenej méte má v súčanosti Alexej Ravodin s 352 zápasmi.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk