HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Petrohrad napriek úspechom prepustil Říhu
zdroj: jäzva

Petrohrad napriek úspechom prepustil Říhu

"Odvolanie ma nešokovalo. Čestne vyhlasujem, že som ho už dávnejšie očakával, skôr či neskôr muselo prísť. V určitých chvíľach som ho aj chcel. Preto teraz cítim úľavu," uviedol Miloš Říha

Čech Miloš Říha už nie je trénerom popredného tímu Kontinentálnej hokejovej ligy SKA Petrohrad. V nedeľu ho odvolalo vedenie klubu z mesta na Neve napriek tomu, že SKA je lídrom Západnej konferencie KHL a z ostatných siedmich zápasov zvíťazil v šiestich. Informuje o tom web petrohradského mužstva.

Výbor riaditeľov SKA odvolal Říhu po nedeľňajšom triumfe 4:3 nad Čechovom. Dôvodom je údajne nenaplnenie cieľov, ktoré funkcionári vytýčili, i nespo{+r79175}kojnosť s prácou realizačného tímu. Petrohrad dočasne povedie Michail Kravec.

"Odvolanie ma nešokovalo. Čestne vyhlasujem, že som ho už dávnejšie očakával, skôr či neskôr muselo prísť. V určitých chvíľach som ho aj chcel. Preto teraz cítim úľavu. Predpokladal som však, že vedenie si počká na sériu, v ktorej budeme prehrávať. Napriek všetkému si myslím, že vedenie SKA urobilo chybu. Mohli chvíľu počkať. Dotiahnem ešte niektoré veci a pôjdem domov. Budem chvíľu s rodinou. Spolu so mnou skončil aj asistent Andrej Potajčuk," uviedol pre sportbox.ru Miloš Říha.

Bývalý tréner Slovana Bratislava prevzal Petrohrad pred sezónou 2011/12. V play-off 2012 vypadol SKA s Dinamom Moskva v konferenčnom finále. Říha v minulosti viedol Chimik Voskresensk, Spartak Moskva aj Atlant Mytišči, v Rusku pracuje v nepretržite od roku 2007.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk