HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovan dohrá sezónu asi bez Šatana
zdroj:

Slovan dohrá sezónu asi bez Šatana

"Poranenie medzistavcovej platničky v oblasti dolnej časti krčnej chrbtice už s najväčšou pravdepodobnosťou neumožní nášmu kapitánovi v tejto sezóne zasiahnuť do zápasu," píše sa v stanovisku na klubovom webe Slovana

Útočník Miroslav Šatan zo Slovana Bratislava si už v tejto sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou nezahrá. Tridsaťosemročný krídelník sa stále nezotavil zo zranenia krčnej chrbtice po zrážke so Zdenom Chárom z HC Lev Praha v novembrovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

"Poranenie medzistavcovej platničky v oblasti dolnej časti krčnej chrbtice už s najväčšou pravdepodobnosťou neumožní nášmu kapitánovi v tejto sezóne zasiahnuť do zápasu," píše sa v stanovisku na klubovom webe Slovana.{+r97053}

Šatan od zranenia absolvoval viacero lekárskych vyšetrení, ale liečba a konsolidácia poranenej platničky napriek časovému odstupu od úrazu neprebieha zatiaľ tak, aby mu umožnila bezpečný návrat na ľad v zápasovom zaťažení. "Po konzultácii s poprednými odborníkmi v odbore spondylochirurgia (multidisciplinárny odbor, ktorý sa zaoberá operačnou liečbou chýb, úrazov a zmien v oblasti chrbtice, pozn.) na Slovensku aj v zahraničí sme dospeli k záveru, že je potrebné pokračovať v liečbe, ktorá okrem iného vyžaduje najmä elimináciu zaťaženia chrbtice,” povedal na klubovom webe lekár Slovana Ján Grauzel.

V tejto chvíli nie je nutná operácia. Na Šatana čakajú v priebehu nasledujúceho mesiaca ďalšie vyšetrenia, na základe ktorých experti opäť zhodnotia jeho zdravotný stav. V prípade úspešnej liečby by sa mohol zapojiť do predsezónnej prípravy na sezónu 2013/2014.

Skúsený hokejista so skúsenosťami z NHL je v Slovane na listine zranených hráčov. V KHL 2012/2013 odohral za "belasých" 21 stretnutí, v ktorých strelil sedem gólov a pridal päť asistencií.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk