HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Višňovský napokon pôjde do NY Islanders
zdroj:

Višňovský napokon pôjde do NY Islanders

"Bude mi veľmi ľúto za Slovanom a za neskutočnou atmosférou na zimnom štadióne. Takú som nezažil ani v NHL," uviedol v on-line rozhovore s čitateľmi pluska.sk Višňovský

Slovenský obranca Ľubomír Višňovský nedohrá sezónu v Slovane Bratislava a vráti sa do NHL do tímu New York Islanders, s ktorým má platnú zmluvu. Majster sveta 2002 by najradšej zotrval najmä z rodinných dôvodov v Slovane Bratislava, s tým však vedenie "ostrovanov" nesúhlasí. Bez dohody s mužstvom z Long Islandu nemôže pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige.

"Zatiaľ zostávam doma, ale určite sa vrátim do Islanders, musím dodržať zmluvu. Teraz som tu najmä z rodinných dôvodov. Len čo sa doriešia, vraciam sa za more. {+r99580}Bude mi veľmi ľúto za Slovanom a za neskutočnou atmosférou na zimnom štadióne. Takú som nezažil ani v NHL," uviedol v on-line rozhovore s čitateľmi pluska.sk Višňovský a následne pripojil aj ďalšie slová: "KHL a NHL je úplne iný štýl hokeja. V KHL je viac voľnosti a času na improvizáciu, čo v NHL neexistuje. Vzoprieť sa nie je nič príjemné. Bol na mňa veľký tlak a zo dňa na deň som nevedel, čo bude zajtra. Takisto aj oni mali chaos, ktorý som chcel využiť. Teraz sa to vyjasnilo a ide už len o to, kedy sa tam budem hlásiť."

S Islanders má Višňovský platný kontrakt do konca sezóny 2012/13. Následne sa stane voľným hráčom a bude si môcť vyberať ďalšie pôsobisko. Po skončení výluky v NHL čaká na hráčov šprintérsky ročník so 48 zápasmi základnej časti v priebehu troch mesiacov. "Sezóna bude veľmi náročná. Už som si vytlačil program stretnutí. Zdá sa mi to skoro ako bejzbalová sezóna. Cestovanie v rámci zápasov bude oveľa ťažšie, najmä pre starších hráčov. Nebudú mať toľko času na regeneráciu a tým sa budú objavovať aj zranenia. A ja tiež už nie som najmladší. Poviem to úprimne - najviac by som tešil, keby som mohol dohrať sezónu v Slovane. Ale tým, že táto možnosť už padla, tak sa teším na hokej v Islanders. Ale viem, že také publikum a taká atmosféra tam určite nebude. Bojím sa, ako ma tam privítajú po tom, čo prebehlo aj médiami," doplnil v on-line rozhovore rodák z Topoľčian.

{+l99593}Višňovský nemohol nastúpiť za Slovan už v utorkovom súboji v Prahe proti HC Lev a nehral ani v piatok v Chanty-Mansijsku. Jeho agent Neil Sheehy v statuse na sociálnej sieti Twitter v stredu nadránom slovenského času uviedol, že Slovák sa už teší na návrat do New York Islanders po vyriešení osobných problémov. Tridsaťšesťročný bek podobnú situáciu očakával. Už pred pár dňami hovoril, že nevylučuje možný návrat do Islanders, ak sa klub NHL postaví proti jeho pôsobeniu v KHL. Situáciu nechcel riešiť tvrdohlavo. Po vyriešení rodinných problémov sa vráti do New Yorku.

V on-line rozhovore pre pluska.sk Višňovský zároveň potvrdil, že po skončení klubovej sezóny nebude hrať v prípade možnosti na majstrovstvách sveta 2013 v Štokholme a v Helsinkách. Už po MS 2011 hovoril, že reprezentačná kariéra je uzavretá kapitola. Tentoraz nevylúčil, že by si dres s dvojkrížom na prsiach ešte mohol obliecť. "Budem sa rozhodovať, či pôjdem budúci rok na olympiádu," doplnil pre pluska.sk Višňovský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: NY Islanders

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk