HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Arťuchin dostal za svoj skrat trojzápasový dištanc (video)
zdroj: jäzva

Arťuchin dostal za svoj skrat trojzápasový dištanc (video)

Po Arťuchinovom skrate budú musieť pravdepodobne operovať oko obrancovi Dinama Moskva Jannemu Jalasvaarovi

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy potrestalo útočníka SKA Petrohrad Jevgenija Arťuchina dvojzápasovým dištancom za jeho správanie v utorkovom zápase na ľade Dinama Moskva. Rus bude pauzovať pre vyššie tresty ešte v jednom zápase navyše, suspendácia sa celkovo dotýka troch duelov. Informuje o tom web KHL.

Po Arťuchinovom skrate budú musieť pravdepodobne operovať oko obrancovi Dinama Jannemu Jalasvaarovi, ktorý sa stal obeťou výbuchu známeho búrliváka. Arťuchin {+r82575}zareagoval neadekvátne na moment, keď ho hráč Dinama atakoval pri mantineli. Obrovitý hokejista chytil súpera a stiahol ho na ľad. Jalasvaarovi spadla z hlavy prilba a Arťuchin ležiac na ňom mu uštedril niekoľko tvrdých úderov bez rukavíc. Oddeliť ho od severana mali problém aj čiaroví rozhodcovia.

Arťuchin za svoje extempore dostal trest na 2+2+5+10 minút a do konca zápasu. Podľa denníka Sovietskij Sport utrpel Fín pri incidente pár zranení na hlave a hrozí mu chirurgický zákrok oka. Aj deň po zápase je v opatere lekárov, ktorí sa rozhodujú o ďalšom postupe liečby podočnicovej kosti. Podrobnejšie vyšetrenia objavili aj ďalšie podliatiny a pomliaždenie očnej gule.

Arťuchin upútal pozornosť hokejového sveta najmä na majstrovstvách sveta 2011, kde fyzicky atakoval viacerých českých hráčov. V KHL sa pravidelne bije, aj keď v poslednom čase k šarvátkam nemal veľa možností.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk