HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Svatoš podpísal so Slovanom zmluvu do konca sezóny
zdroj:

Svatoš podpísal so Slovanom zmluvu do konca sezóny

Marek Svatoš: "Teším sa, že môžem spolupracovať so Slovanom a hrať v KHL, ktorá je pre mňa veľká výzva. Pôsobil som v Omsku, viem, že ide o kvalitnú súťaž"

Útočník Marek Svatoš sa stal novou posilou Slovana Bratislava. S klubom Kontinentálnej hokejovej ligy podpísal v stredu popoludní zmluvu. Svatoš posilnil Slovan minimálne do konca sezóny 2012/13. Odchovanec košického hokeja si prvýkrát obliekol belasý dres s číslom 40 v stredu popoludní pri slávnostnom podpise kontraktu.

Premiérovo by za Slovan mohol nastúpiť v sobotu na domácom ľade proti Severstaľu Čerepovec. Tridsaťročný krídelník bol pred začiatkom sezóny v NHL v kempe Floridy. Miestenku si nevybojoval a šancu v NHL nedostal. "Všetko sa zomlelo veľmi rýchlo. Bol som v kempe na Floride, keď sa mi nepodarilo dostať do tímu, porozprával som sa s agentom a povedal mu, že chcem hrať v Európe. Slovan prišiel s dobrou ponukou. Teším sa, že môžem spolupracovať so Slovanom a hrať v KHL, ktorá je pre mňa veľká výzva. Pôsobil som v Omsku, viem, že ide o kvalitnú súťaž," povedal pri predstavení v Slovnaft aréne Marek Svatoš.

Útočník má na svojom konte v dresoch Colorada, Nashvillu a Ottawy v NHL 344 stretnutí, v ktorých dosiahol 172 bodov za 100 gólov a 72 asistencií. V rozlete ho pribrzdili zranenia, zatiaľ posledný zápas odohral v apríli 2011. V KHL už Svatoš krátko pôsobil, v roku 2010 nastúpil v úvode sezóny na 19 zápasov za Avangard Omsk. "Dohral som v roku 2011 poslednú sezónu v Ottawe s menšími zdravotnými problémami, podrobil som sa operácii a zmeškal som začiatok ďalšieho ročníka. Potom sa všetko dlhšie naťahovalo a ja som sa rozhodol, že vynechám celú sezónu. Cítim sa dobre a som zdravotne v poriadku. Dosť dlho som nehral zápas a verím, že sa do toho veľmi rýchlo dostanem," uviedol Marek Svatoš a dodal: "Výsledky Slovana som sledoval. Vidím, že sa klubu darí, chlapci makajú a majú dobrý systém. Celý život sa snažím dávať góly a chcem robiť to, čo odo mňa bude vyžadovať tréner. Góly dávam rád, budem sa ich snažiť strieľať aj v Slovane."

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk