HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Galimov, Murphy a Michnov hráčmi týždňa
zdroj:

Galimov, Murphy a Michnov hráčmi týždňa

Novinky z kontinentálnej KHL (29.1.2013)

Novinky z kontinentálnej KHL (29.1.2013):

Galimov, Murphy a Michnov hráčmi týždňa

Brankár Stanislav Galimov z Atlantu Mytišči, obranca Cory Murphy z Dinama Minsk a útočník Alexej Michnov z Atlantu Mytišči boli najlepšími v devätnástom hracom týždni Kontinentálnej hokejovej ligy. Rozhodla o tom príslušná komisia KHL. Galimov si ocenenie vyslúžil za vychytanie troch víťazstiev v troch zápasoch minulého týždňa. V priemere v týchto súbojoch inkasoval 1,67 gólu na zápas a mal 94,9-percentnú úspešnosť zákrokov.

Murphy v troch stretnutiach strelil dva góly a na ďalšie štyri prihral. Na jeho konte boli aj tri plusové body. Michnov sa v troch súbojoch z presného zásahu radoval trikrát a k tomu pridal aj dve asistencie. Za najlepšieho nováčika vyhlásili Sergeja Šmeľova z Atlantu Mytišči. Informácie priniesol web KHL.

Daniil Markov sa z Čechova presunul do CSKA Moskva

Obranca Daniil Markov z Viťazu Čechov dohrá sezónu v CSKA Moskva. Vedenie Viťazu sa rozhodlo uvoľniť skúseného zadáka, aby mu umožnilo predĺžiť si ročník súbojmi v play-off. Čechov už má len minimálnu matematickú šancu na účasť vo vyraďovacej fáze.

Markov odohral v tejto sezóne za Viťaz 43 stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pridal jednu asistenciu. Na konte 36-ročného hokejistu je aj 98 trestných minút, v priemere strávil na ľade 16:58 min. Z Čechova predčasne odišiel aj v minulom ročníku, keď sa presunul v závere prestupového obdobia do Magnitogorska. V lete sa však vrátil späť do Viťazu. Informáciu priniesol web tímu z Čechova.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk