HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kluby bez play-off od štvrtka o Pohár nádeje
zdroj: jäzva

Kluby bez play-off od štvrtka o Pohár nádeje

Obranca Donbassu Doneck Peter Podhradský: "Branko Radivojevič Pohár nádeje nazval 'Pohár lúzrov' a ja s ním súhlasím"

Po skončení základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) postúpilo šestnásť klubov do play-off a budú bojovať o prestížny Gagarinov pohár, no sezóna 2012/2013 sa nekončí ani pre mužstvá, ktoré skončil horšie ako na ôsmom mieste vo svojej konferencii.

Vedenie nadnárodnej súťaže pre nich pripravilo Pohár nádeje, ktorý sa začne už vo štvrtok. Na základe umiestnenia v tabuľkách konferencií podľa vopred známeho kľúča {+r93454}zaujali miesto v pavúku súťaže. V úvode budú bojovať v kvalifikácii štyria účastníci Západnej konferencie, priamo do štvrťfinále okrem kvarteta tímov z "východu" postúpili aj Donbass Doneck a Dinamo Minsk.

V kvalifikácii nastúpi Torpedo Nižnij Novgorod proti Dinamu Riga a Viťaz Čechov proti Spartak Moskva. Hrá sa na dva zápasy (21. a 23. februára) bez predĺženia a nájazdov. Do ďalšej fázy súťaže postúpi klub, ktorý v dvojzápase získa viac bodov ako súper. V prípade, že v jednotlivých dvojiciach získajú obaja súperi po jednom víťazstve alebo sa obe merania síl skončia nerozhodne, nasleduje desaťminútové predĺženie a samostatné nájazdy.

Vo štvrťfinále (26. februára - 3. marca), semifinále (6. - 11. marca) a finále (15. - 20. marca) sa hrá na tri víťazstvá, maximálne však štyri stretnutia. Každý duel musí mať víťaza a v prípade remízy hra pokračuje až do rozhodnutia. Ak je po štvrtom zápase stav série 2:2, nasledujú samostatné nájazdy. Každá séria vrátane kvalifikácie sa začne na ľade nižšie postaveného mužstva, aby výhodu domáceho prostredia v poslednom súboji mali úspešnejšie kluby v základnej časti.

Kluby za štart v turnaji dostanú od vedenia ligy finančnú kompenzáciu určenú na čiastočné pokrytie cestovných nákladov. Víťaz Pohára nádeje získa odmenu 15 miliónov rubľov a v májovom drafte nováčikov v Donecku dostane o jeden výber v 1. kole navyše, neúspešný finalista si polepší o 8 miliónov rubľov a neúspešní semifinalisti zinkasujú po 3 milióny rubľov. KHL zaplatí aj rozhodcov a inšpektorov, vyhotoví aj poháre pre najlepších.

V Západnej konferencii sú v pavúku najvyššie nasadení hokejisti ukrajinského tímu Donbass Doneck pod trénerskou taktovkou Júliusa Šuplera. "Aj keď sme nepostúpili do play-off, nemôžem povedať, že sme stratili motiváciu. V Pohári nádeje chceme hrať dobre a víťaziť, no nálada v tíme nie je najlepšia. Branko Radivojevič to nazval 'Pohár lúzrov' a ja s ním súhlasím," povedal podľa sportbox.ru slovenský obranca Donbassu Peter Podhradský, ktorého tím prišiel o šancu na play-off až v posledný deň základnej časti.

kvalifikácia (21. a 23. februára):
Torpedo Nižnij Novgorod (ZK - 11.) - Dinamo Riga (ZK - 14.)
Viťaz Čechov (ZK - 12.) - Spartak Moskva (ZK - 13.)

štvrťfinále (zhora podľa pavúka) - 26., 27. februára, 2. a 3. marca:
Donbass Doneck (ZK - 9.) - Torpedo Nižnij Novgorod (ZK - 11.)/Dinamo Riga (ZK - 14.)
Dinamo Minsk (ZK - 10.) - Viťaz Čechov (ZK - 12.)/Spartak Moskva (ZK - 13.)
Jugra Chanty-Mansijsk (VK - 9.) - Avtomobilist Jekaterinburg (VK - 12.)
Metallurg Novokuzneck (VK - 10.) - Amur Chabarovsk (VK - 11.)

semifinále (6., 7., 10. a 11. marca)
finále (15., 16., 19. a 20. marca)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk