HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Čerepovci prekonali rekord KHL v dĺžke zápasu
zdroj: jäzva

V Čerepovci prekonali rekord KHL v dĺžke zápasu

Štvrtý duel štvrťfinále play-off Západnej konferencie medzi domácim Čerepovcom a Jaroslavľom trval 118 minút a 48 sekúnd

Hráči tímov Severstaľ Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavľ sa v pondelok postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v dĺžke zápasu. Štvrtý duel štvrťfinále play-off Západnej konferencie trval 118 minút a 48 sekúnd, čiže 5600 divákov sledovalo bez 72 sekúnd akoby dve stretnutia.

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 2:2 a muselo sa predlžovať. Obaja brankári, Vasilij Košečkin aj Curtin Sanford, si v prvej aj druhej nastavenej dvadsaťminút{+r100496}ovke udržali čisté konto, v polovici tretej padol rekord KHL. Doterajšie maximum patrilo Avangardu Omsk s Metallurgom Magnitogrsk, ich vzájomný duel 15. marca 2011 trval spolu 109 minút aj jedenásť sekúnd. Záverečnú bodku pondelkovému rekordnému stretnutiu dal pätnásť minút po polnoci miestneho času domáci Denis Kazionov. Severstaľ vedie nad Lokomotivom už 3:1 na zápasy a vo štvrtok 28. februára má šancu spečatiť postup do konferenčného semifinále.

Zaujímavosťou je, že hlavný kouč hostí Američan Tom Rowe zažil počas trénerskej kariére jeden omnoho dlhší zápas. V apríli 2008 jeho zverenci z tímu Albany River Rats v zámorskej farmárskej AHL prehrali s mužstvom Philadelphia Phantoms 2:3 po päťnásobnom predĺžení. Rozhodujúci gól vtedy strelil v 143. minúte Ryan Potulny.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Čerepovec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk