HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Brankár Traktora Michael Garnett utvoril nový rekord
zdroj:

Brankár Traktora Michael Garnett utvoril nový rekord

Novinky z kontinentálnej KHL (13.03.2013)

Novinky z kontinentálnej KHL (13.03.2013):

Gdansk ráta s rozpočtom osem miliónov eur

Poľský klub HK Olivie Gdansk by v prípade vstupu do Kontinentálnej hokejovej ligy pracoval s rozpočtom vo výške osem miliónov eur. Zástupcovia ambiciózneho klubu by chceli do nadnárodnej súťaže vstúpiť už v budúcej sezóne. Pripravenosť Gdanska posudzovali v minulých dňoch športový riaditeľ KHL Dmitrij Kurbatov a člen vedenia súťaže Vadim Skoropupov. Počas návštevy zároveň Poliaci oznámili, že prezidentom HK Olivie bude Litovčan Antanas Sakavickas a športovým riaditeľom Mariusz Czerkawski.

V Gdansku by chceli vytvoriť tím z najlepších poľských hokejistov, ktorých by doplnili sedmičkou legionárov. Gdansk plánuje postaviť aj mužstvá pre Vyššiu ligu a MHL. Poliaci uvažujú o jednom zápase na futbalovom štadióne. PGE Arena v Gdansku s kapacitou 43 615 divákov bola dejiskom futbalových ME 2012. "Tento návrh sa stretol s pozitívnou odozvou moskovskej delegácie. Predstavitelia KHL už dostali od nás všetky požadované písomné garancie," píše sa v tlačovej správe klubu.

Čeľjabinsk vytvoril rekord Gagarinovho pohára

Hokejisti tímu Traktor Čeľjabinsk vytvorili nový rekord Gagarinovho pohára, keď v troch po sebe idúcich zápasoch neinkasovali gól. Úspech zaznamenal aj brankár Čeľjabinsku Michael Garnett. Tridsaťročný Kanaďan neinkasoval do stredy 211 minút a 41 sekúnd. Prekonal rekord, ktorý doteraz držal Georgij Gelašvili, keď v sezóne 2008/09 neinkasoval 205 minút a 22 sekúnd. Čeľabinsk vyhral prvé tri duely semifinálovej série Východnej konferencie s Avangardom Omsk vždy na nulu, čo sa nepodarilo doteraz žiadnemu tímu v play-off KHL. Garnettova nepriestrelnosť sa začala ešte vo štvrťfinále proti Astane a pokračovala proti Čeľabinsku. V stredu ju definitívne ukončil v 24. min Sergej Kalinin.

Avangard je v streleckej kríze, do stredajšieho duelu nedal gól aj so sériou s Novosibirskom už 208 minút a 24 sekúnd. Informáciu priniesol web KHL a web championat.com

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk