HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dinamo Minsk zotrvá aj v budúcej sezóne v KHL
zdroj: jäzva

Dinamo Minsk zotrvá aj v budúcej sezóne v KHL

Bieloruský klub Dinamo Minsk bude aj v ďalšej sezóne účinkovať v Kontinentálnej hokejovej lige. Vedenie tímu prijalo na svojom rokovaní uznesenie o zotrvaní v nadnárodnej súťaži

Bieloruský klub Dinamo Minsk bude aj v ďalšej sezóne účinkovať v Kontinentálnej hokejovej lige. Vedenie tímu prijalo na svojom rokovaní uznesenie o zotrvaní v nadnárodnej súťaži.

Informuje o tom oficiálny web Dinama. Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko pred pár týždňami nevylúčil odchod Dinama Minsk z Kontinentálnej hokejovej ligy, ak by vznik{+r100594}la spoločná európska súťaž. Hlave tejto východoeurópskej krajiny sa nepáčia predovšetkým dlhé presuny medzi jednotlivými mestami.

V Minsku chcú naďalej udržať kostru súčasného mužstva, ktoré nepostúpilo do tohtoročného play-off. Základ budú tvoriť bieloruskí hokejisti, ktorých doplní šesť legionárov v poli a prípadne jeden brankár z cudziny. Spoločne s Bieloruskou hokejovou federáciou chce vedenie klubu zjednodušiť prestupy hráčov z tamojšej extraligy do prvého mužstva Dinama. Minský tím bude užšie spolupracovať aj s významnými odborníkmi na športovú prípravu a psychológiu.

Najnovšie z klubu: Dynamo Minsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk