HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Stümpel opäť v reprezentácii, verí, že jej ešte môže pomôcť
zdroj: jäzva

Stümpel opäť v reprezentácii, verí, že jej ešte môže pomôcť

Jozef Stümpel: "Keď prišli za mnou tréneri s otázkou, či mám záujem hrať v reprezentácii, samozrejme, že som súhlasil. Hrať v takomto výbere je česť aj radosť"

Jozef Stümpel je vo svojich 40 rokoch (nar. 20. júla 1972) už pomaly legendou. Majster sveta z roku 2002 zo švédskeho Göteborgu a majiteľ bronzovej medaily zo svetového šampionátu 2003 vo fínskych Helsinkách si po takmer dvoch rokoch opäť oblečie dres s dvojkrížom na trojvrší na hrudi.

„Som rád, že som znovu v reprezentácii, sú to príjemné pocity. Verím, že tímu ešte môžem pomôcť a bude sa nám dariť. V kabíne ma prijali dobre, všetci mi popriali {+r104021}veľa úspechov,“ vravel v utorok popoludní pred prvým tréningom pod vedením trénera Vladimíra Vůjtka.

Nad pozvánkou do výberu tohto skúseného kormidelníka dlho neváhal. „Cítim sa dobre, som zdravý. Keď prišli za mnou tréneri s otázkou, či mám záujem hrať v reprezentácii, samozrejme, že som súhlasil. Hrať v takomto výbere je česť aj radosť,“ vysvetľoval svoju motiváciu opäť sa vrátiť do výberu pred majstrovstvami sveta a hneď dodal: „Uvedomujem si, že už nie som najmladší. Chcem však pomôcť tímu, hrať tak, aby to viedlo k úspechom.“

Robustný 191 cm vysoký a vyše 100 kg vážiaci center, ktorý odohral sezónu v Nitre, si uvedomuje, že do reprezentácie sa už tlačia hráči, ktorí sú o viac ako generáciu mladší. „Som rád, že v mojom veku som ešte dostal príležitosť obliecť si reprezentačný dres. Na druhej strane je jasné, že budúcnosť je v mládeži. Preto ma teší, že vo výbere je aj napríklad Marko Daňo, ktorý je odo mňa o viac ako polovicu mladší,“ zareagoval na otázku, ako vníma 24-ročný rozdiel medzi ním a najmladším členom

{+l104029}V lige bol desiatym najproduktívnejším hráčom. V 61 zápasoch za HK Nitra strelil 14 gólov a 45-krát asistoval pri úspechu svojho tímu. Aj on si však uvedomuje, že je iné hrať v extralige a iné v reprezentačnom drese. „Je pravda, že mám za sebou v Nitre dobrú sezónu, ale ťažko porovnávať ligu s reprezentáciou. Úroveň na medzinárodnej scéne je oveľa vyššia, budem sa musieť aj ja snažiť dostať sa čo najrýchlejšie do správnych obrátok,“ naznačuje Jozef Stümpel, čo ho čaká v najbližších dňoch.

Všetci vedia, že slovenský fanúšik je mimoriadne náročný. Vlani mužstvo z krajiny pod Tatrami nepatrilo medzi favoritov majstrovstiev sveta, ale prebojovalo sa až do finále. Tento rok bude verejnosť akosi automaticky očakávať útok na medailu. „Viem, že fanúšikovia budú od nás očakávať opäť veľa. Treba však ísť na šampionát rovnako ako vlani, s cieľom čo najlepšie hrať, dostať sa do štvrťfinále a potom je to už o tom jedinom zápase. Keď v ňom uspejeme, budeme môcť povedať, že sme dosiahli úspech,“ nemá veľké oči hokejista, ktorý má na svojom konte v reprezentácii 97 zápasov a 21 gólov.

Ostáva však optimistom. „Verím, že sa tu vytvorí dobrá partia, že sa zohráme a spoločne nám to pôjde,“ uzavrel Jozef Stümpel.

Odporúčame

ProFutbal.sk