HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pripravená registračka odolala, Töröka vykúpil Čierneho návrat
zdroj: jäzva

Pripravená registračka odolala, Töröka vykúpil Čierneho návrat

"Teraz to bolo hádam ešte ťažšie," porovnal svoje dva zvolenské tituly Jaroslav Török - v roku 2001 hráč, teraz asistent trénera HKm

Okrem trénera Petra Mikulu a útočníka Kamila Mahdalíka sa môže ziskom dvoch majstrovských titulov Zvolena pochváliť ešte jeden muž - Jaroslav Török. V jeho prípade ide navyše o výnimočné double, veď v roku 2001 oslavoval ako hráč, o dvanásť rokov neskôr už v pozícii asistenta trénera.

"Teraz to bolo hádam ešte ťažšie," porovnal svoje dva zvolenské tituly Jaroslav Török. "Mal som zdvojenú funkciu, pretože okrem{+r104875} trénovania som sa venoval i materiálnemu zabezpečeniu hráčov a veci týkajúce sa prípravy. Bolo to veľmi namáhavé, ale o to šťastnejší som teraz."

V pozícii trénera musel krotiť emócie i v tých najvypätejších chvíľach a svojim zverencom dodávať potrebný pokoj. Otvorenú prezentáciu šťastia ponúkol až po tom, čo bol titul definitívou. "Ak si pozriete záznam, tak uvidíte, že som to prežíval ako hráč. Miestami som si udržiaval pokojnú hlavu, miestami to už nešlo. Pred rokom som získal svoj prvý trénerský titul s dorastom, ale toto bolo niečo iné. Veľmi si to teraz vychutnávam," prezentoval 41-ročný Martinčan svoje pocity poťahujúc si pritom z majstrovskej cigary.

Nechýbalo pritom veľa a aj svoj druhý titul so Zvolenom mohol oslavovať v drese s logom HKm na hrudi! "Chlapci ma na Vianoce obdarovali mojim registračným preukazom. Zavesili mi ho na box a pripravili mi dokonca i číslo. Návrat na ľad už bol na spadnutie. Ak by na mňa Peťo pritlačil ešte viac, tak by som to už možno naozaj zvažoval seriózne. Chlapci ma prehovárali, ale napokon ma vykúpil svojim návratom Laco Čierny. Veľmi mu touto cestou ďakujem, pretože {+l104868}tento titul sme získali z veľkej miery jeho zásluhou. Pochopiteľne, nemôžem zabudnúť na Mareka Šimka, Andreja Podkonického, Lukáša Juríka, hlavu nášho tímu Kamila Brabenca a ako tréner zodpovedný za obrancov musím vyzdvihnúť jedno meno - Michala Juraška. Ten by si podľa mňa zaslúžil reprezentačnú pozvánku."

Zvolenská sezóna vyzerala na prvý pohľad dokonale a prakticky bezchybne. "Bryndziari" kraľovali tabuľke od úvodu do konca základnej časti a nezastaviteľní boli aj v play-off. Jaroslav Török ale veľmi dobre vie, že na ceste za sladkými majstrovskými bublinkami nebolo všetko ružové. "Prešli sme i ťažším obdobím, kedy sa náš náskok začal scvrkávať. Napokon sme ale prvé miesto udržali a v play-off sme sa presvedčili o tom, že to bolo veľmi dôležité. Domáce publikum nás hnalo napred a dodávalo nám potrebné sily. Som šťastný, že sme ukončili dlhé zvolenské čakanie na titul a teraz môžeme všetci oslavovať. Ja osobne sa už teším na oholenie brady, pretože si v nej pripadám veľmi starý."

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk