Oilers vyrovnavali v suboji so Stars v poslednej minute

Utorok bez Slovakov

NEW YORK 13. januára (SITA) - V utorok sa na ľadových plochách zámorskej NHL nepredstavil žiaden zo Slovákov. V štyroch zápasoch sa zrodila jedna remíza. V Edmontone dal 55 sekúnd pred koncom domáci Rayn Smyth gól. Vyrovnal tým stav stretnutia, v ktorom hrali Oilers proti Stars z Dallasu na 2:2. V predĺžení už gól nepadol, a tak si mužstvá body rozdelili. Hviezdy potom, ako pretrhli šnúru 15-tich stretnutí bez prehry, majú z posledných troch meraní síl bilanciu 2 remízy a jedna prehru. V tomto dueli ich však nepodporil stredný útočník Joe Nieuwendyk, ktorý si zranil pravé koleno v nedeľňajšom zápase s Vancouverom. Jediné víťazstvo hostí zaznamenalo Toronto a to na ľade Tampy. Hostia síce prehrávali po prvej tretine 1:3, no stav zvrátili a zvíťazili 4:3. Dva góly za javorové listy zaznamenal 24-ročný Švéd Mike Johnson, čím znížil na 2:3. Potom prišli veľké chvíle jeho krajana Matsa Sundina. Tento útočník asistoval pri vyrovnávajúcom góle Toronta a rozhodujúci štvrtý vsietil sám. Blesky si prehrou zaknihovali už šieste stretnutie v rade, v ktorom ťahali za kratší koniec. V Denveri, kde hrávajú svoje zápasy hokejisti Colorada, zaznamenal skvelý návrat domáci gólman Patrick Roy. Brankár, ktorý chýbal svojmu mužstvu osem kôl pre zranenie ľavého kolena, dokázal 23-krát úspešne zasiahnuť. Za jeho chrbát sa dostala iba jediná strela, ktorú vyslal na jeho bránku ruský legionár pôsobiaci v službách Chicaga, Alexej Žamnov. Domáci tím sa opieral predovšetkým o skúsených hráčov, ako sú Peter Forsberg a Joe Sakic. Obaja útočníci si polepšili v kanadskom bodovaní, keď si pripísali po dva body, zhodne za gól a asistenciu. Avalanches zvíťazili 4:1. Blackhawks zaznamenali už siedme stretnutie v poradí, v ktorom ťahali za kratší koniec ako ich súper. V Detroite sa pred domácim publikom gólom a prihrávkou prezentovali ruskí hráči Sergej Fiodorov a Viačeslav Kozlov. Červené krídla si nakoniec poradili v súboji s Canadiens z Montrealu presvedčivo 5:1.