HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Daňo by prvý bod vymenil za víťazstvo
zdroj: jäzva

Daňo by prvý bod vymenil za víťazstvo

"Radšej by som kanadský bod vymenil za výhru celého mužstva. Je to škoda, že nám tento duel nevyšiel,“ hovoril po zápase Marko Daňo

Debut v slovenskom drese na majstrovstvách sveta zažil útočník Marko Daňo. Stal sa tretím najmladším Slovákom v histórii, ktorý nastúpil na svetovom šampionáte. Na premiéru s Lotyšskom v Helsinkách by veľmi rýchlo zabudol, aj keď si v nej pripísal aj prvý kanadský bod za asistenciu pri góle Tomáša Surového na 2:3.

Slováci napokon prehrali 3:5. "Radšej by som kanadský bod vymenil za výhru celého mužstva. Je to škoda, že nám tento duel nevyšiel. Po dvoch dňoch voľna sme sa ťažšie {+r106120}rozbiehali a nedisciplinovanosťou sme postavili Lotyšov na nohy,“ hovoril po zápase Marko Daňo.

Trenčiansky odchovanec sa do zápasového diania dostal v úvode druhej dvadsaťminútovky, keď nahradil na krídle štvrtej formácie Martina Barteka. Mladší ako Daňo debutovali na MS len Marián Hossa v roku 1997 vo veku osemnásť rokov a 99 dní a na rovnakom turnaji v Helsinkách sa predstavil vo veku osemnásť rokov a 139 dní aj Jiří Bicek. Daňo mal v čase súboja s Lotyšmi osemnásť rokov a 160 dní.

"Tréner Vůjtek mi povedal, že naskočím do zápasu namiesto Barteka. Mal som sa rozcvičiť. Už som vedel, čo robiť. Dali sme gól na 2:3, škoda, že po ňom sme sa trochu zbláznili. Lotyši chodili do prečíslení, dostali sa opäť do dvojgólového vedenia a potom sa to už len ťažko otáča," uviedol Daňo.

Pri prvých str{+l106113}iedaniach putoval rodák z rakúskeho Eisenstadtu v 29. min na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Po naskočení na ľad sa dostal do menšej potýčky s Laurisom Darzinšom, keď dohral súboj po odpískaní. Daňovi následne dohováral hlavný rozhodca Marcus Vinnerborg. "Snažil som sa súperovi znepríjemniť pobyt na ľade, trochu ho podráždiť. Hral som svoju hru do tela. Po odpískaní som ešte dohral súboj, aby som mu zabrnkal na nervy," tvrdil útočník bratislavského Slovana.

Slováci nepodali proti Lotyšom očakávaný výkon. Málo sa tlačili do zakončenia a mali problém s prechodom cez zhustené stredné pásmo. Už v piatok necelých osemnásť hodín po súboji s Lotyšmi na nich čakajú Rakúšania. "Musíme sa dobre vyspať, zregenerovať. Nič nie je ešte stratené. Máme pred sebou ďalšie zápasy a musíme bojovať,“ doplnil Daňo.

Odporúčame

ProFutbal.sk