HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Anton Tomko novým trénerom HC Košice
zdroj: jäzva

Anton Tomko novým trénerom HC Košice

Predstavitelia klubu informovali o angažovaní 49-ročného odborníka (nar. 4. augusta 1963 v Prešove) na jeden rok na piatkovej tlačovej konferencii

Novým trénerom HC Košice sa stal Anton Tomko. Predstavitelia klubu informovali o angažovaní 49-ročného odborníka (nar. 4. augusta 1963 v Prešove) na jeden rok na piatkovej tlačovej konferencii.

Ako je známe, vedenie slovenského vicemajstra nedávno ukončilo spoluprácu s Milanom Stašom. Ten sa stal koučom "oceliarov" vlani v novembri po odvolaní{+r85849} Radima Rulíka.

"Anton Tomko je v košickom hokejovom prostredí dobre známy. Ako prvý tréner bol v minulosti pri titule, ktorý klub získal po dlhých desiatich rokoch. Boli sme s ním v úzkom kontakte v čase jeho pôsobenia v prvoligovom Bardejove, ktorý je náš spriatelený klub. Po tom, ako sme ukončili spoluprácu s Milanom Stašom, sme sa museli poohliadnuť po novom koučovi a Tomkovo meno prirodzene vyplynulo z tejto situácie," uviedol prezident HC Košice Juraj Mondík.

Prešovský rodák Tomko pôsobil okrem Bardejova a Košíc aj v extraligovej Žiline a slovinskom tíme Triglav Kranj. "Ďakujem predstaviteľom klubu za dôveru, košická ponuka ma potešila. Vzhľadom na tradíciu, koncepciu a zámery v HC sa mi to všetko pozdávalo. Teším sa na spoluprácu v nasledujúcej sezóne a urobím všetko, aby som odviedol maximálnu prácu," skonštatoval Anton Tomko.

HC Košice začne prípravu v pondelok 13. mája už aj s novými posilami. V širšom kádri sú dvaja brankári, ôsmi obrancovia a sedemnásti útočníci. "V tejto fáze už viac hráčov nepríde. Jediný, kto je v štádiu rokovania, je obranca Martin Štrbák. Budeme s ním pokračovať v rozhovoroch a verím, že v čo najkratšom čase sa pripojí k mužstvu," doplnil generálny manažér klubu Juraj Bakoš. Dres "oceliarov" si v novej sezóne budú obliekať aj Jiří Bicek, Peter Bartoš, Peter Sojčík, Rastislav Konečný, Matej Češík a Tomáš Hrnka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk