HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Trénerom Bardejova sa stal Ján Vodila
zdroj: jäzva

Trénerom Bardejova sa stal Ján Vodila

Ján Vodila podpísal s vedením Bardejova ročnú zmluvu. V predchádzajúcej sezóne pôsobil od januára ako Tomkov asistent, predtým viedol poľský tím GKS Tychy

Prvoligoví hokejisti Bemaco HC 46 Bardejov vstúpili do letnej prípravy pod vedením nového trénera Jána Vodilu. Ten na poste hlavného kormidelníka vystriedal Antona Tomka, ktorý sa vrátil na striedačku extraligových Košíc.

Ján Vodila podpísal s vedením Bardejova ročnú zmluvu. V predchádzajúcej sezóne pôsobil od januára ako Tomkov asistent, predtým viedol poľský tím GKS Tychy.

Päťdesiattriročný rodák z Prešova ešte ako aktívny hráč získal juniorský európsky titul v drese Československa. Zahral si aj na seniorskom svetovom šampionáte v roku 1986 v Moskve. Na klubovej úrovni pôsobil v Sparte Praha, Jihlave, Košiciach, Poprade, vyskúšal si aj fínsku a taliansku druhú najvyššiu súťaž. Federálne tituly získal raz s Jihlavou a dvakrát s Košicami.

V Bardejove sa do letnej prípravy zapojilo dvanásť hráčov z minulosezónneho kádra, záujem pôsobiť v klube prejavilo dvanásť ďalších hokejistov.

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk