HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sušinskij sa rozhodol ukončiť kariéru
zdroj: jäzva

Sušinskij sa rozhodol ukončiť kariéru

"Myslím si, že nebudem trénovať. Život kouča je neustále cestovanie a to ma neláka. Takého trénera žiaden klub nepotrebuje," povedal Sušinskij

Tridsaťosemročný útočník Maxim Sušinskij sa rozhodol ukončiť kariéru. Majster sveta 2008 zatiaľ oficiálne o odchode do dôchodku nechce hovoriť, ale už potvrdil, že v novej sezóne nebude hrať za žiaden klub.

{+r37375}"Oficiálne som to ešte neoznámil, plánujem tak urobiť v auguste pred začiatkom novej sezóny KHL. Čo budem robiť po odchode? Budem sa venovať svojmu biznisu," naznačil pre Izvestija Sušinskij. Rodák z Petrohradu sa nechce v budúcnosti venovať práci agenta. Na trénovanie nedostal ešte žiadnu ponuku. "Myslím si, že nebudem trénovať. Život kouča je neustále cestovanie a to ma neláka. Takého trénera žiaden klub nepotrebuje," doplnil pre Izvestija Sušinskij.

Vzrastom nižší hokejista s pomalším korčuľovaním a šikovnými rukami začínal aktívnu kariéru v rodnom Petrohrade, neskôr hral dlhé roky za Omsk. V sezóne 2000/01 si v tridsiatich zápasoch (sedem gólov, štyri asistencie) vyskúšal NHL v drese Minnesoty, ale rýchlo sa vrátil späť do Avangardu. V roku 2005 prestúpil do Dinama Moskva, v ďalšej sezóne už bol hráčom Petrohradu. V ročníku 2011/12 si v KHL obliekol dresy Ufy a Magnitogorska. V závere minulej sezóny 2012/13 hral za švajčiarsky Fribourg. Okrem zlata z MS 2008 má aj striebro z Göteborgu 2002 a Kolína 2010.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk