HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ivan Baranka odchádza z Ufy
zdroj: jäzva

Ivan Baranka odchádza z Ufy

"Ďakujeme mu za spoluprácu a v ďalšej profesionálnej kariére mu prajeme mnoho úspechov," uvádza sa na internetovej stránky Salavatu Julajev

Slovenský obranca Ivan Baranka po jednej sezóne opúšťa káder klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Salavat Julajev Ufa. Ako informuje oficiálny web účastníka Východnej konferencie KHL, k ukončeniu spolupráce prišlo po vzájomnej dohode.

"Ďakujeme mu za spoluprácu a v ďalšej profesionálnej kariére mu prajeme mnoho úspechov," uvádza sa na internetovej stránky Salavatu Julajev. Ivan Baranka absolvoval v Ufe 43 duelov základnej časti v sezóne 2012/2013, dosiahol v nich bilanciu dva góly a šesť asistencií. Predtým hral štyri roky za Spartak Moskva, na svojom konte má v nadnárodnej súťaži dovedna 242 zápasov v dlhodobej časti, nazbieral v nich 88 kanadských bodov za 27 presných zásahov a 61 gólových prihrávok. Vo "vyraďovačke" pridal devätnásť štartov a desať bodov (4+6). Vicemajster sveta z Helsínk 2012 sa predstavil na troch svetových šampionátoch a nechýbal ani na ZOH 2010 vo Vancouveri. Na svojom konte má jedno stretnutie v zámorskej NHL za New York Rangers. Ivan Baranka figuruje v širšom kádri slovenskej reprezentácie v súvislosti s budúcoročnými ZOH v Soči.

Najnovšie z klubu: Ufa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk