HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šatanov koniec v Slovane Bratislava
zdroj:

Šatanov koniec v Slovane Bratislava

"Práve som s ním dohovoril a oznámil mi, že stále nie je pripravený pripojiť sa k tímu. Keďže sezóna sa začína už o mesiac, nemôžeme ďalej čakať," povedal generálny manažér Maroš Krajči

Skúsený útočník Miroslav Šatan nebude pokračovať v tíme HC Slovan Bratislava. Informáciu priniesol denník Plus jeden deň.

Vedenie "belasých" sa so svojou dlhoročnou oporou nedohodlo na pokračovaní spolupráce. „Miro je už niekoľko týždňov v Amerike. Pred odletom dostal {+r94966}od nás ponuku na predĺženie zmluvy o rok s rovnakými podmienkami, ako mal vlani. Práve som s ním dohovoril a oznámil mi, že stále nie je pripravený pripojiť sa k tímu. Keďže sezóna sa začína už o mesiac, nemôžeme ďalej čakať. Znamená to, že sme sa nedohodli a ideme hľadať iného hráča na jeho post,“ povedal pre Plus jeden deň generálny manažér Slovana Maroš Krajči. "Pre budúcnosť úplne nevylučujem, že by sa Miro ešte niekedy mohol objaviť v našej šatni," dodal Krajči.

Miroslav Šatan odohral za Slovan predchádzajúce tri sezóny. V premiérovom ročníku v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) vinou zranenia hral naposledy v novembri na ľade HC Lev Praha. v KHL si zahral aj za Dinamo Moskva a na Slovensku okrem Slovana aj v Dukle Trenčín a rodné Topoľčany. V zámorskej NHL má na svojom konte 1050 duelov základnej časti, v play-off pridal 86 štartov. V ročníku 2008/2009 získal s Pittsburghom prestížny Stanleyho pohára. Miroslav Šatan s reprezentáciou SR získal všetky medaily z MS - zlato v Göteborgu, striebro a bronz v Helsinkách aj striebro v Petrohrade.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk