HOKEJ.sk HOKEJ.sk

SR "18" bude hrať v I. lige, sídlom bude Trnava
zdroj: szlh.sk

SR "18" bude hrať v I. lige, sídlom bude Trnava

"Mladí reprezentanti odohrajú 44 kôl základnej časti súťaže bez možnosti postupu do play-off. Po skončení základnej časti sa vrátia do svojich materských klubov," povedal Otto Sýkora

Slovenská reprezentácia do osemnásť rokov bude mať podobne ako o dva roky starší výber centralizovanú prípravu a bude účinkovať v druhej najvyššej domácej súťaži - I. lige. Projekt centralizovanej prípravy reprezentačného družstva hráčov do osemnásť rokov schválila na svojom stredajšom zasadnutí v Grandhoteli Bellevue exekutíva Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

{+r107365}Tím SR "18" bude riadnym účastníkom druhej najvyššej súťaže na Slovensku a svoj domovský stánok bude mať v Trnave.

"Mladí reprezentanti odohrajú všetkých 44 kôl základnej časti súťaže bez možnosti postupu do play-off. Po skončení základnej časti I. ligy sa reprezentanti vrátia do svojich materských klubov, kde pred záverečnou prípravou na MS do osemnásť rokov ešte odohrajú zápasy play-off juniorskej extraligy," povedal generálny sekretár SZĽH Otto Sýkora a doplnil: "V projekte budú pôsobiť hráči vo veku sedemnásť rokov, ktorí ešte študujú na stredných školách, preto budú mať svoje individuálne študijné plány. Okrem nich však realizačný tím pre hráčov v projekte zabezpečí dvakrát týždenne aj lektora anglického jazyka a taktiež budú mať nad rámec individuálnych plánov zabezpečené vyučovacie hodiny slovenského jazyka a matematiky."

Najnovšie z klubu: Slovensko 18

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk