HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zástupcovia klubov pred novou sezónou

Do svojho deviateho ročníka vstúpi v piatok 7. septembra slovenská hokejová Boss extraliga. Očakávania pred jej štartom sú veľké. Na pondelkovej tlačovej besede v Bratislave zástupcovia klubov zhodnotili stav príprav a ciele pred novým ročníkom. HK...

Do svojho deviateho ročníka vstúpi v piatok 7. septembra slovenská hokejová Boss extraliga. Očakávania pred jej štartom sú veľké. Na pondelkovej tlačovej besede v Bratislave zástupcovia klubov zhodnotili stav príprav a ciele pred novým ročníkom.

HKm Zvolen
Peter Ševela, generálny manažér: “Chceli by sme nadviazať na minuloročné úspechy. Všetky mužstvá v lige sa posilnili, a preto bude veľmi náročné titul obhájiť. Káder v týchto chvíľach ešte nemáme uzavretý. V pondelok sa vrátil zo Švajčiarska jeden náš výber, najneskôr v priebehu utorka a stredy by sme chceli káder uzatvoriť.”

Dukla Trenčín
Ivan Piovarči, prezident: “Čaká nás náročná sezóna, počas ktorej budeme obhajovať minuloročné 2. miesto. Káder mužstva sme opäť omladili, odišli nám piati hráči základného kádra, a preto obhajoba striebra bude veľmi náročná. Chceli by sme skončiť v najlepšej štvorici. Náš rozpočet je 27 miliónov korún, z ktorých je dvadsať vyhradených na činnosť A-mužstva. Spestrením by mohol byť štart Hossu a Cháru, ktorí stále nemajú podpísané zmluvy v NHL.“

Slovan Harvard Bratislava
Zástupcovia klubu sa vyjadria na TB, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 6. septembra o 10.00 h v hoteli Danube v Bratislave.

ŠKP Poprad
Tibor Turan, prezident: “Z minuloročného kádra chýba desať hráčov. Klub tak má veľké problémy so zložením mužstva. Tohto roku oslavujeme 75. výročie organizovaného hokeja v Poprade. Dúfam, že extraligu v našom meste v súčasnej situácii udržíme. Rozpočet klubu bude 18 miliónov korún, čo je oproti minulým rokom rapídny pokles. Do začiatku súťaže nastanú v našom klube ešte nejaké zmeny.”

HC Košice
Tibor Snak, prezident: “Do novej sezóny vstupujeme s novým sponzorom – spoločnosťou US Steel – ako aj s novým logom. Vstupujeme do druhého roku prestavby nášho mužstva. V prvom roku sme dali šancu mladým hráčom, niektorí ju využili, iní nie. Teraz sme káder vystužili skúsenejšími hokejistami. V sezóne 2002/03 by sme mali naše snaženie zavŕšiť. Tohtosezónny cieľ je skončiť do 4. miesta po základnej časti. Rozpočet klubu je 38 miliónov korún, z ktorých však ide desať na prevádzku zimného štadióna. Na rozdiel od ostatných klubov si ho totiž financujeme sami.”

HK 36 Skalica
Zdenko Jurík, generálny sekretár: “Vstupujeme do našej piatej extraligovej sezóny. Po odchode Lipovského na vojenčinu do Žiliny, sme museli hľadať nového brankára. Podarilo sa nám získať skúseného Kompasa a talentovaného Kučeru. V kádri máme vekové rozpätie hráčov od 17 do 33 rokov. Chceme, aby sa mladí učili pri skúsenejších. Priemerný vek mužstva je 25 rokov. V základnej časti sa chceme pohybovať medzi 4. – 6. miestom a potom by sme radi prešli cez 1. kolo play off."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš
Vlastimil Škandera, riaditeľ: “V tomto roku oslavujeme 70. výročie organizovaného hokeja v Liptovskom Mikuláši. Chceli by sme to osláviť nejakým úspechom. Našou úlohou bude dostať späť na náš zimný štadión náročného diváka. Mužstvo máme z minulej sezóny stabilizované, doplnili sme ho iba o niekoľko hráčov. Rozpočet máme jeden z najnižších v súťaži – 9 miliónov. Je to päťdesiat percent všetkých nákladov na činnosť klubu.”

MHC Martin
Jaroslav Dzurec, riaditeľ: “Po minuloročnej premiére sme teraz bohatší o skúsenosti. Pred rokom sme hrali s mladým kádrom, rovnako tomu bude aj tentoraz. Vekový priemer nášho mužstva je 22,7 roka. Po športovej stránke by sme chceli obsadiť 6. – 8. miesto. Veríme, že vedľa skúsenejších hráčov sa uchytia aj naši juniori. Rozpočet klubu je 25 miliónov Sk.”

MsHK ŠKP Žilina
Miroslav Králik, podpredseda predstavenstva: “Je to prvýkrát, čo Žilina bude hrať v najvyššej súťaži. V našom meste vládla počas minulej sezóny hokejová eufória, ktorá pretrváva doteraz. Pred sezónou sme zrekonštruovali náš zimný štadión a vytvorili sme aj 5500 miest na sedenie. Naším hlavným sponzorom je mesto Žilina. V minulej sezóne sa naši juniori stali majstrami Slovenska. Väčšina z týchto hokejistov bude pôsobiť v našom B-mužstve v Olympiku Žilina, ktoré bude hrávať v Ružomberku. Na našich dresoch budeme mať nové logo – žilinského vlka.”

HKm Nitra
Milan Barto, viceprezident: “Dodnes nemáme vyriešeného hlavného sponzora klubu. Zatiaľ jeho úlohu plní mesto Nitra. Po postupe do extraligy sme zmenili meno klubu a budeme vystupovať pod hlavičkou Hokejový klub mesta Nitra. Náš rozpočet je 25 miliónov korún.”

(SITA)
© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Najnovšie z klubu: Bielorusko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk