HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Maskot Slovana Bratislava sa bude volať Harvy
zdroj: hcslovan.sk

Maskot Slovana Bratislava sa bude volať Harvy

Maskot Slovana Bratislava sa bude volať Harvy. V dvojkolovom hlasovaní o tom rozhodli fanúšikovia slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy

Maskot Slovana Bratislava sa bude volať Harvy. V dvojkolovom hlasovaní o tom rozhodli fanúšikovia slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy.

Maskot Slovana má podobu orliaka belavého. Fanúšikovia v prvom kole navrhli takmer 300 rôznych mien, už vtedy sa často opakovalo meno Harvy. Podobné meno mal maskot Slovana už koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia.

V závere augusta sa uskutočnilo druhé kolo hlasovania, v ktorom získal Harvy 37,20 % hlasov. Na ďalších miestach skončili Winnie (21,7 %), Iggy (19,92 %), Bricky (12,87 %) a Aqvil (8,42). Informuje o tom web HC Slovan.

Meno Harvy bude vyšité na zadnej strane tmavomodrého dresu, ktorý bude mať kostým maskota na domácich zápasoch HC Slovan a taktiež na viacerých špeciálnych akciách pre fanúšikov počas sezóny. Kostým je už na ceste z kanadského Québecu, kde sa vyrábal v rovnakej firme, ktorá pripravila aj maskota MS 2011 Gooolyho.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk