HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po 1.kole Boss Extraligy

Súhrn hlasov trénerov po piatkových zápasoch 1. kola hokejovej Boss extraligy:

MsHK ŠKP Žilina - HK 36 Skalica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj splnilo. Jednoznačne sa ukázalo, že obrovská snaha a chcenie zvíťaziť zväzovala našim hráčom ruky a nohy. Na začiatok sezóny to bol celkom dobrý hokej. V podstate sa čakalo na chybu a bolo len otázkou času, ktoré mužstvo strelí vedúci gól, tak to aj zvíťazí."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Súhlasím, že to na začiatok sezóny bol veľmi dobrý duel a divák si mohol prísť na svoje, hoci padol iba jeden gól. Chcem sa poďakovať svojim hráčom, ktorí trpezlivo išli za svojim cieľom. Na druhej strane skladám kompliment aj mužstvu Žiliny za predvedený výkon."

ŠKP Poprad - HC Košice 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Ťažko sa mi hodnotí prvé vystúpenie na domácom ľade, hlavne po takej krutej prehre. Prehrali sme preto, lebo súper bol veľmi kvalitný. Jeho indviduality rozhodli zápas v pravej chvíli. Hrali sme neorganizovane, dopúšťali sme sa taktických chýb hlavne v obrane."
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Samozrejme, že sme spokojní s víťazstvom. Bol to typický úvodný zápas extraligy. Hlavne v prvej tretine bola obojstranne hra opatrná. Máme v mužstve väčšie hráčske individuality, a to rozhodlo."

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 2:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Trenčína): "Na úvod sezóny videli diváci vynikajúci hokej s hviezdami NHL i kvalitnými slovenskými a českými hokejistami, takže určite môžu byť spokojní."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Stretnutie malo veľmi slušnú úroveň, ku ktorej prispeli obe družstvá. S konečnou remízou som spokojný, hráči zabojovali a napriek nedostatkom v hre hodnotím náš výkon kladne. Myslím si, že spokojnosť s remízou je na oboch stranách."

HKM Nitra - MHC Martin 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Dušan Žiška (tréner Nitry): "Nie iba pre hráčov, ale aj nové vedenie a mňa ako trénera bol dnešný zápas náročný. Zvládli sme ho, hoci sme sa nevyvarovali niektorých chybičiek a práve tie musíme postupne odstraňovať. Všetci sme pristúpili k zápasu extraligovo, avšak správa štadióna zrejme nie, pretože kvalita ľadu bola katastrofálna."
Milan Skokan (tréner Martina): "Prináleží mi zagratulovať domácemu mužstvu. Zápas sa lámal za stavu 2:1, keď išiel náš hráč na nitriansku bránu, no nedal. Náš výkon už potom nebol ucelený a šance sme nedokázali využiť. Hostia zaslúžene vyhrali, boli pohotovejší a najmä strelecky efektívnejší."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Ján Šimčík (tréner L. Mikuláša): "Našou úlohou bolo byť Slovanu vyrovnaným súperom, hrali sme na tri útoky, aby hráči boli v tempe a dokázali uhrať dobrý výsledok. Po šokujúcom začiatku trvalo jedenásť minút, kým sme sa za stavu 0:2 prebrali a vyrovnali na 2:2. Škoda, že sme v závere prvej tretiny nepremenili ešte jednu šancu na vedúci gól. Slovan však dobre bránil a jeho rýchlonohí útočníci nám robili veľké problémy. Prehrali sme, lebo naši hráči urobili veľa nevynútených chýb, ktoré slovanisti dokázali zužitkovať."
Ľubomír Pokovič (asistent trénera Slovana): "Veľmi rýchlo sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Domáci sa však nevzdali, vyrovnali a dokonca v závere prvej tretiny preberali iniciatívu. V tretej tretine sme nepremenili tri samostatné nájazdy. V záverečnej časti však naši útočníci dokázali lepšie premeniť šance, navyše, vydržali sme aj tri oslabenia. Je to cenné víťazstvo, lebo Liptáci dobre korčuľovali a nebude sa k ním chodiť ľahko vyhrávať."

(SITA)

© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Najnovšie z klubu: Švédsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk