HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bezproblémový štart vicemajstra, gólovo zabrali letné posily
zdroj: jäzva

Bezproblémový štart vicemajstra, gólovo zabrali letné posily

Na úvod potvrdili svoju kvalitu a silu. Hokejisti vicemajstra z Košíc udržali bodové ambície domáceho Popradu s prehľadom na uzde a zo stretnutia prvého extraligového kola vyťažili maximálny počet bodov.

Na úvod potvrdili svoju kvalitu a silu. Hokejisti vicemajstra z Košíc udržali bodové ambície domáceho Popradu s prehľadom na uzde a zo stretnutia prvého extraligového kola vyťažili maximálny počet bodov. O ich víťazstve pritom nebolo pochýb ani na okamih, veď úvodný gól vsietili už v 43. sekunde a jediný presný zásah "kamzíkov" prišiel až v 47. minúte za stavu 0:3.

"Veľmi nám pomohol vydarený začiatok v podobe rýchlo využitej presilovky. Potom sme Popradu zbytočne umožnili dostať sa do tempa hlúpymi vylúčen{+r109648,200x146}iami, ale chvalabohu - v druhej tretine sme pridali druhý a tretí gól. A ak vedie také mužstvo aké máme my po dvoch tretinách o tri góly, tak to jednoducho nemôže pustiť," zhodnotil pre hokej.sk útočník HC Peter Sojčík. Svoj extraligový debut v košickom drese ozdobil víťazným gólom. "Povedal som si, že vystrelím. Keď totiž skúšam vymýšľať nejaké kľučky, tak to zväčša nevýjde. Bola to moja prvá strela v zápase a trafil som to obrancovi pomedzi nohy a brankárovi nad vyrážačku."

Bezprostredne po prekonaní brankára Dušana Sidora sa 27-ročný trenčiansky odchovanec vrhol na plexisklo, no nezvládnutá oslava skončila tvrdým pádom na ľad. Bodyček od mantinelu berie Sojčík s humorom. "Nechcel som, aby si ľudia mysleli, že som to podcenil a tak som tú akciu dohral do konca," rozosmiala sa letná posila "oceliarov". "Bol to prejav obrovskej radosti. Ja si to jednoducho v Košiciach užívam a som veľmi rád, že som mužstvu pomohol gólom hneď v prvom zápase. Obzvlášť, ak bol víťazným."

Z premiérového gólu Sojčíka sa potešil i klubový pokladník Richard Jenčík, krídelník druhej formácie Košíc ale verí v prížmúrenie jeho očí. "Ja som sa do kasy poplatil za všetko možné toľko peňazí, že v tomto prípade ma už snáď omilostia."

P{+l109592,200x137}oplatok zrejme čaká i autora úvodného gólu košickej sezóny Jiřího Biceka. Aj pre neho to bola gólová premiéra po letnom príchode z českej extraligy.

"Každý gól poteší, ale my sme potrebovali viac gólov ako bol ten môj. Vyhral nám to kolektívny výkon podporený skvelým výkonom Sašu Hyláka. Predovšetkým v prvých dvoch tretinách nás výrazne podržal. Zabralo celé mužstvo!" vyslovil slová chvály na adresu svojho tímu Bicek, ktorému stačilo na otvorenie streleckého účtu 43 sekúnd. "Dobrý vstup do sezóny je vždy dôležitý. Veľmi dobre sme vedeli, že príprava je už minulosťou a toto potrebujeme  zvládnuť. Prvé zápasy sú náročné a obzvlášť, ak začínate vonku. Museli sme si dávať pozor na každú chybičku a agresívny súper nám nič neuľahčil. Takticky sme to ale zvládli veľmi dobre. Vyhrávali sme 3:0 a potom sme si to už len strážili."

Zvládnutý štart sezóny potvrdil maximálne ambície vicemajstra, Košičania ale veľmi dobre vedia, že toto bol ešte len prvý krôčik. Medzinárodnými skúsenosťami ošľahaný Jiří Bicek preto konštatuje. "Stále hovorím - v základnej časti nás čaká 52 zápasov a každý z nich predstavuje prípravu na play-off. V každom stretnutí sa vyskytnú chyby a my ich potrebujeme robiť z týždňa na týždeň menej."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk