HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Spokojní Košičania - takto si to predstavujeme!
zdroj: jäzva

Spokojní Košičania - takto si to predstavujeme!

Tri zápasy, tri inkasované góly, deväť bodov. Košickí hokejisti vykročili do sezóny ako z partesu a po dvoch triumfoch na ľadoch súperov vylúdili víťazné tóny i pred zrakmi svojich fanúšikov.

Tri zápasy, tri inkasované góly, deväť bodov. Košickí hokejisti vykročili do sezóny ako z partesu a po dvoch triumfoch na ľadoch súperov vylúdili víťazné tóny i pred zrakmi svojich fanúšikov. Hodnotenia plné spokojnosti tak boli na mieste.{+r109910}

"Takto si to predstavujeme! Bodaj by to takto išlo stále. Aj keď len o gól, víťazstvo je víťazstvo a výsledkom je pekný pohľad na tabuľku. Všetko sa ale len začína. Teraz nás čaká Martin a v nedeľu chceme opäť vyhrať," vyslovil sa po výhre 2:1 nad Nitrou útočník Tomáš Hrnka, pre ktorého to bol špeciálny zápas. Odchovanec hokeja spod Zobora sa predstavil proti Corgoňom vôbec prvýkrát v pozícii hráča iného klubu. Nitre už síce strelil dokonca i gól, počas sezóny 2010/11 sa tak ale stalo v drese Orange 20 a v tom čase tak patril stále materskému klubu.

"S chlapcami z Nitry sme si pred zápasom písali. Boli to také klasické hecovačky. Priznám sa, v prvej tretine som nebol vo svojej koži. Strácal som puky a cítil nervozitu," netajil špecifickosť pocitov. "Bolo trochu zvláštne hrať proti bývalým spoluhráčom. Od druhej časti sa ale všetko zlepšilo a keďže sme vyhrali, som veľmi spokojný. Musím ale uznať výborný výkon súpera. Začali veľmi aktívne, hrali množstvo presiloviek a tak nás prestrieľali. Neskôr sme ale pridali a vyšli nám dva brejky. Chlapci v nich predviedli svoje skúsenosti."

{+l109924}Po vyrovnaní z dielne dvojice Jiří Bicek - Peter Sojčík preklopil misky váh zápasu na košickú stranu Dušan Pašek. Dvadsaťosemročný center druhým gólom sezóny nadviazal na veľmi vydarené prípravné obdobie.

"V príprave som bol ešte úspešnejší, ale podstatné je, že vyhrávame. Máme deväť bodov a to je hlavný ukazovateľ spokojnosti. Chceme vyhrať každý zápas a som rád, že zatiaľ to vychádza. Každý nás pasuje do pozície favoritov a ak sa darí, znáša sa ten tlak lepšie," konštatuje Pašek. Na margo samotného zápasu pridal. "Rozbiehali sme sa pomalšie a Nitra udávala tempo hry. Od druhej tretiny sme sa ale zlepšili a potom to už bolo v našich rukách. Dôležité bolo, že sme využili svoje šance, pretože v takýchto zápasoch ich veľa nebýva."

Po rezkom vykročení si teraz želá vicemajster bezchybnú kompletizáciu úspešného týždňa. To znamená v praxi jediné - poraziť v nedeľu Martin. Tomu sa v Košiciach tradične nedarí, Mountfieldom vyslané signály z úvodu ročníka ale východniari nepodceňujú. "Brať ich ako nejakých outsiderov, tak to božechráň! Vieme, že sa v lete stabilizovali, majú slušný káder a v úvode sezóny hrajú výborne. O podcenení preto nemôže byť ani reč. Našim cieľom je ale samozrejme víťazstvo," dodal Dušan Pašek.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk