HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po 2. kole Boss Extraligy

Súhrn hlasov trénerov po nedeľňajších zápasoch 2. kola hokejovej Boss extraligy:

HC Košice - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Samozrejme s víťazstvom sme spokojní. V prvej tretine chlapcom zväzovala ruky i nohy nervozita, strašne chceli. Akonáhle z nás však opadla, hrali sme dobre, podali dobrý výkon a tento súboj sa zmenil na náš súboj so súperovým brankárom."
Ján Šimčík (tréner L. Mikuláša): "Mne neostáva iné, len pogratulovať Košičanom k dobrému výkonu. Mrzí ma, že sme nezopakovali to, čo sme hrali v prvom zápase proti Slovanu. Hráči hrali iné ako sme chceli. Nepodarilo sa nám zachytiť začiatok zápasu."

Dukla Trenčín - ŠKP Poprad 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Július Šupler (tréner Trenčína): "Oba tímy podali dobré výkony, čo diváci aj patrične ocenili. My sme mali lepší úvod zápasu, v druhej tretine však súper zúročil naše poľavenie na vyrovnanie. Potom však chlapci opäť zvýšili svoju koncentráciu a boli znovu lepším tímom."
Ján Šterbák (tréner Popradu): "Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň. Prvá tretina bola z našej strany nevýrazná vinou slabého pohybu, v druhej časti sme však vyrovnali hru i stav. Ako rozhodujúce sa ukázali dva góly v prostrednej tretine, ktoré sme dostali z tesnej blízkosti v našich oslabeniach. V poslednej časti duelu už Trenčín len kontroloval hru. Pri väčšej koncentrácii sme mohli uhrať aj lepší výsledok."

MHC Martin - MsHK ŠKP Žilina 4:4 po predĺžení (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Milan Skokan (tréner Martina): "Videli sme výborný dramatický hokej. Škoda, že sme nezachytili nástup Žiliny do druhej tretiny, lebo potom nastali v našej hre hluché chvíle. Našťastie sme sa včas spamätali a vybojovali sme aspoň remízu, ktorá je spravodlivým vyjadrením síl na ľadovej ploche."
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Sme spokojní. Bol to kvalitný hokej. Ukázalo sa, že môžeme hrať s každým vyrovnanú partiu. Na druhej strane Žilina ešte nedozrela na extraligu čo sa týka skúseností. Verím však tomu, že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu. Chlapci sú odhodlaní podávať čo najlepšie výkony."

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 6:1 (4:0, 0:1, 2:0)
Peter Mikula (tréner Zvolena): "V prvej a tretej tretine bola hra z našej strany slušná, v druhej časti hry sme sa však uspokojili so štvorgólovým vedením. Skalica predviedla svoju typickú hru, založenú na defenzíve."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Napriek prehre 1:6 to z našej strany nebolo zlé, Zvolen však predstavuje kvalitu. Výsledok zodpovedá realite, i keď treba uznať, že domáci vyhrali celkom zaslúžene."

Slovan Bratislava - HKm Nitra 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Miloš Říha (tréner Slovana): "Bolo to kvalitné stretnutie. Na ľade nechýbal pohyb a nasadenie. Hostia nás v prvej tretine prekvapili, od druhej časti hry sme už mali prevahu, ktorú sme však nezužitkovali. Z našej strany mi chýbal dôraz pred bránou, čo sa prejavovalo najmä v presilových hrách. Za nasadenie hráčom nemôžem nič vytknúť, urobili sme jednu chybu, ktorú súper potrestal. Keď nedáme doma gól, nemôžeme vyhrať."
Dušan Žiška (tréner Nitry): "S kombinovanou obranou a dobrým plnením defenzívnych úloh sme otupili útočné ostrie Slovana. Nováčikovskou snahou a taktickou disciplínou sme dotiahli stretnutie do víťazného konca. V kútiku duše som veril, že v Bratislave, ak by sme strelili viac gólov, mohli by sme získať bod. Súťaž sa ešte iba rozbieha, a preto tento výsledok netreba preceňovať."

(SITA)

© 2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Najnovšie z klubu: Bielorusko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk