HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Keď to nešlo do plných, využil Cebák brejk v oslabení
zdroj:

Keď to nešlo do plných, využil Cebák brejk v oslabení

"Ďalšie vydreté víťazstvo, podobné tomu predošlému," zhodnotil nedeľňajší triumf 3:1 nad Martinom obranca "oceliarov" Juraj Cebák.

Košičania objavili víťaznú schému, ktorá možno trochu prekvapuje, prináša ale požadované výsledky. Tím s najväčším ofenzívnym potenciálom v extralige zatiaľ nedokázal streliť v zápase viac ako tri góly, brankár Alexandr Hylák ale zakaždým inkasoval len raz a tak to bohato stačilo na dvanásť bodov.

"Ďalšie vydreté víťazstvo, podobné tomu predošlému," zhodnotil nedeľňajší triumf 3:1 nad Martinom obranca "oceliarov" Juraj Cebák. Práve tento nečakaný strelec sa postaral o otvárací gól zápasu. Košice naň čakali 32 minút. "Neviem si vysvetliť, prečo sa rozbiehame tak ťažko. Možno je to tým, že v úvode sezóny majú všetc{+r109156,200x136}i plno síl a k nám pricestujú s defenzívnou taktikou. Do Košíc nechodí nikto hrať otvorený hokej a tak je to ťažké. Radi by sme hrali nátlakový hokej, ale zatiaľ sa to nedarí. Našťastie nám vychádzajú aspoň tie brejky. Do pekného úniku sa dostal i Laco Nagy a ak by premenil, mohlo to byť ešte pokojnejšie. Dôležité je, že napokon sa dokážeme presadiť a víťazíme."

Košičania od úvodu stroskotávali na poctivo pracujúcej defenzíve Mountfieldu podporenej kvalitným výkonom Michala Dzubinu. Do plných sa im búšilo ťažko a tak vsadili na rovnaký recept ako proti Nitre - na rýchle protiútoky. Očakávaný brejk prišiel napokon pri vlastnom oslabení, kedy Ladislav Nagy vysunul majstra početných nevýhod Petra Bartoša a ten naservíroval Cebákovi puk ako na zlatom podnose. Tridsaťročný zadák prekvapil šikovným zakončením a lá skúsený kanonier. "Nie som strelcom a tak som vďačný za každý gól. Pri tomto odviedol skvelú prácu Peťo Bartoš, ktorý potiahol puk až pred brankára a keď mi ho posunul, tak som sa ocitol sám pred brankárom. Zakončil som to aj so šťastím, ale vyšlo to!" pousmial sa Cebák v súvislosti so svojim prvým gólom sezóny.

Víťazstvo vicemajstra možno nevyzerá presvedčivo, bolo ale plne zaslúžené. Košičania boli aktívnejší a disponovali streleckou prevahou. Aj počas samotného zápasu citili, že postupom času preklopia misky váh na svoju stranu. "O výsledok sme sa nestrachovali, ale dlho sme boli v napätí. Prijali by sme skoršie rozhodnutie. Predsa len, nikdy neviete či nedostanete nejaký náhodný gól a už je to komplikované. Našťastie nás výrazne drží Saša Hylák. Hlavne jeho zásluhou inkasujeme len gól na zápas," konštatuje Cebák.

S dvanástimi bodmi sa Košice usadili na prvej priečke tabuľky a od úvodu potvrdzujú pozíciu hlavného favorita Tipsport extraligy. "Je to dobré. Výsledky boli tesné, ale body máme a takýto úspešný štart sme si možno ani nepredstavovali," pochvaľuje si obranca, ktorý zamieril na východ Slovenska počas uplynulej sezóny z českého Liberca. V najbližšom súboji sa budúci piatok predstaví proti Banskej Bystrici, klubu, v ktorom strávil dve úspešné sezóny. "Hlavne dúfam, že tentoraz nám už výjde lepšia prvá tretina a bude to pokojnejšie. Očakávam ale tvrdú hru súpera, veď v zostave majú veľa zámorských hráčov. Ešte som ich nevidel hrať naživo a sám som preto zvedavý na súčasný herný prejav Bystrice."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk