HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Svatošov gól spustil Mandarinku Darinku
zdroj: jäzva

Svatošov gól spustil Mandarinku Darinku

"Dlho nehral a tak potrebuje trochu času. Už v tretej tretine ho ale bolo poriadne cítiť a ja sa o neho nebojím. Videli ste sami – jemu stačí jedna šanca a je z toho gól," hovorí Ladislav Nagy

Len ťažko by si mohol želať krajšiu obnovenú premiéru. Tridsaťjedenročný útočník Marek Svatoš si v piatok obliekol košický dres po dlhých trinástich rokoch a už si aj stihol užiť skandovanie svojho mena. Fanúšikovia ocenili jeho rozhodnutie vrátiť sa do materského klubu, ale i pekný gól z 58. minúty, ktorým definitívne stvrdil víťazstvo nad Banskou Bystricou.

"Bola tam istá nervozita, ale po prvej tretine opadla. Bolo pre mňa zážitkom nastúpiť za Košice po dlhých rokoch. Príjemný pocit umocnil víťazný obrat i strelený gól. {+r110185,200x133}Také veci pomôžu hlavne psychike," pochvaľoval si po triumfe 4:2 Svatoš v klbku novinárov. Jeho gól z 58. minúty predstavoval povel réžii k spusteniu tradičného oslavného songu "oceliarov". "Konečne som si mohol Mandarinku Darinku vypočuť aj v pozícii hráča. Vedel som o tom zvyku, pretože ak som mal čas a bol som na Slovensku, tak som si vždy našiel čas na nejaký ten zápas Košíc.  Dúfam, že sa to bude opakovať často. Máme silný tím, ktorý je predurčený na vysoké ciele."

Piate víťazstvo lídra tabuľky sa rodili podobne ťažko ako predošlé štyri, opäť bolo ale maximálne zaslúžené.

"Nemyslím si, že by to bolo nejaké vydreté víťazstvo. Navrch sme mali počas celého zápasu a vypracovali sme si dostatok šancí. Banská Bystrica hrala ale veľmi dobre v obrane a zachytal im brankár. Trvalo preto dlhšie, kým sme dokázali strhnúť výsledok na svoju stranu," zhodnotil priebeh duelu Svatoš, na ktorého nadviazal Ladislav Nagy. "Vyhrali sme všetkých päť zápasov, ale vo všetkých sme sa trápili v koncovke. Týka sa to i našej päťky. Musíme to zlomiť. Vidíte ale, že to nemáme ľahké, pretože proti nám chce každý v prvom rade brániť a útočíme do plných. Napriek tomu máme takmer v každom stretnutí okolo štyridsať striel. Keď nám to začne padať, tak budú výsledky ešte krajšie."

Z{+l110187,200x133}aradenie Svatoša k jeho dlhoročnému kamarátovi Nagyovi neprekvapilo. Tretím do partie sa stal Peter Bartoš a zvučná formácia dokázala Baranom viackrát poriadne zamotať hlavy.

"Som rád, že to tréner zložil takto. S Lacom je radosť hrať. Má dlhoročné skúsenosti z NHL, poznáme sa už veľmi dlho a na ľade i mimo neho si rozumieme," ocenil ťah trénera Antona Tomka bývalý kanonier Colorada Avalanche. Radosť z hry s dlhoročným parťákom netají ani Nagy. "Dlho nehral a tak potrebuje trochu času. Už v tretej tretine ho ale bolo poriadne cítiť a ja sa o neho nebojím. Videli ste sami – jemu stačí jedna šanca a je z toho gól. Som presvedčený o tom, že jeho výkony pôjdu o zápasu k zápasu nahor, ale to sa týka nás všetkých."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk