HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Chovanov gólový návrat domov Baranom na body nestačil
zdroj: jäzva

Chovanov gólový návrat domov Baranom na body nestačil

"Šesťdesiat minút sme hrali pod tlakom a bolo ťažké niečo vymyslieť," hovorí Matúš Chovan

Stačili tri minúty a bolo po šanci pripnúť si na opasok cenný skalp doposiaľ nezdolaného lídra tabuľky. Barani z Banskej Bystrice robili na ľade Steel Arény v piatok až do 51. minúty všetko správne. Zodpovednou hrou v defenzíve i zásluhou výborného výkonu brankára Zane Kalembu držali cenné vedenie. To sa ale následne gólmi Cebáka a Spilara stratilo ako ranná hmla. {+r110278}

"Začali sme výborne a v tomto zápase sme viedli dokonca dvakrát. Na rozdiel od stretnutia proti Zvolenu sme to ale bohužiaľ nedokázali udržať do konca. Musím ale uznať, že Košice boli lepším tímom a puk mali po celý čas na hokejkách. Možno s kúskom šťastia sme bodovať mohli, ale vyhral lepší," skonštatoval po prehre 2:4 útočník HC´05 Matúš Chovan.

Pre mladého, 21-ročného útočníka mal piatkový súboj špeciálnu príchuť, veď v Banskej Bystrici je na hosťovaní práve z Košíc. A svoj materský gól "potešil" v jedenástej minúte gólom. "Teší to určite viac ako proti iným tímom. Gólov mohlo byť ale i viac a škoda, že mi Saša Hylák zneškodnil ďalšie príležitosti. Snáď mi to padne nabudúce," pousmial sa dvojnásobný reprezentant Slovenska, ktorého {+l110272}možno výjde presný zásah proti svojim exspoluhráčom draho. "Uvidíme, čo povie pán pokladník Bambúch."

Stredoslovákov môže tešiť aspoň to, že ako prvý tím sezóny dokázali streliť Košiciam viac ako jeden gól. "Tak to je veru slabá útecha. Vidíte, že ani dva góly na Košice nestačí. Kto ich bude chcieť poraziť, bude potrebovať ešte viac," vyslovil sa Matúš Chovan, ktorého výkon dôverne známeho súpera neprekvapil. "Vedel som, že Košice budú hrať výborný hokej. Predsa len - všetky tie mená hovoria samé za seba. Navyše sa na nás veľmi dobre pripravili a nepodcenili nás. Keď sa k tomu pridal dobrým výkonom Hylák, tak sme to mali poriadne ťažké. Šesťdesiat minút sme hrali pod tlakom a bolo ťažké niečo vymyslieť."

Tretia prehra sezóny znamená pre Banskú Bystricu prepad na siedme miesto tabuľky. "Každá prehra mrzí a obzvlášť, ak vyhrávate 2:1. Na druhej strane sme mohli v Košiciach len prekvapiť a tak sa tým stresovať nemôžeme. Pred nami je nedeľňajší domáci zápas proti Nitre a to je nová príležitosť zabodovať," ťahá nahor bojovú vlajku  Matúš Chovan.

 

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk