HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hudáček je už doma - k trpkej skúsenosti pribalil na cestu z Ruska vodku
zdroj: jäzva

Hudáček je už doma - k trpkej skúsenosti pribalil na cestu z Ruska vodku

Dátum 27. september, mal v kalendári zakrúžkovaný niekoľko mesiacov. Mal to byť deň, kedy odohrá prvýkrát v kariére zápas v KHL proti svojmu mladšiemu bratovi Liborovi.

Dátum piatok, 27. septembra, mal v kalendári zakrúžkovaný niekoľko mesiacov. Mal to byť deň, kedy odohrá prvýkrát v kariére zápas Kontinentálnej hokejovej ligy proti svojmu mladšiemu bratovi Liborovi. Z víťazstva Novosibirsku nad Slovanom Bratislava 3:1 už ale napokon žiadnu radosť nepociťoval. Namiesto očakávaného zážitku totiž sledoval v pozícii dočasne nezamestnaného brankára extraligový duel medzi Košicami a Banskou Bystricou. Má jeho prítomnosť v Steel Aréne azda znepokojiť súčasnú jednotku "oceliarov" Alexandra Hyláka?

"Nie, nie, Saša sa báť nemusí," rozosmial sa 25-ročný Harichovčan. "Do Košíc chodím už od svojho pôsobenia v tomto meste za osvedčenou fyzioterapeutkou. Keďže hrali chlapci doma, tak som si ich nenechal újsť a som rád, že ma potešili víťazstvom."{+r107859,200x131}

V čase súperenia Košíc proti Banskej Bystrici by bol pochopiteľne oveľa radšej niekde úplne inde. Od predsezónneho prestupu zo švédskej Frölundy do ruského Novosibirsku si sľuboval veľa, spoločná kapitola však bola napokon veľmi krátka.

"Ani ja sám neviem, čo presne sa vlastne stalo," nechápavo krúti hlavou Hudáček. "Zo strany Novosibirsku som obdržal len strohé informácie. Tréner mi oznámil, že podpísali nového brankára. Keď som sa pýtal, prečo nastala takáto situácia, tak odpoveď neprišla. Naplnia ešte podmienky plynúce z kontraktu a naše cesty sa tým pádom rozišli."

Pozíciu slovenského reprezentačného gólmana po boku Sergeja Gajdučenka zaujal Fín Mikko Koskinen. Reálne dôvody tohoto kroku sa ale hľadajú len ťažko. "Bol to pre mňa šok. Počas prvých dní som hľadal odpoveď na otázku - prečo? V príprave som až na zápas proti Petrohradu chytal veľmi dobre a tak som takýto koniec nečakal," povzdychol si účastník troch svetových šampionátov, ktorý i napriek nepríjemnej skúsenosti nestráca svoju tradične dobrú náladu. "Teraz to už jednoducho beriem triezvo. Nemôžem povedať, že by som ľutoval odchod do Ruska. Ak má človek na výber možnosti, tak sa snaží vybrať najzaujímavejšiu. Ak by som tam vydržal dva roky, tak by ma to určite posunulo ďalej. Bohužiaľ mi ale chýbalo to podstatné - dôvera trénera. Inak som sa nemal na čo sťažovať. Sibir je výborne zabezpečený klub s výborným zá{+l107644,200x257}zemím, páčilo sa mi i mesto.  Mohlo to byť dobré pôsobisko."

Úlohou dňa sa tak stalo zháňanie nového pracovného miesta. Počas rozbehnutej sezóny to nie je pre brankára jednoduché, mladý Spišiak ale neklesá na duchu a namiesto vyplakávania zvolil aktívny prístup.

"Okamžite som sa pustil do tréningov a verím, že si nájdem nový angažmán. Čím skôr, tým lepšie. Nemám totiž na čo čakať, veď sezóna je v plnom prúde," pokračuje J. Hudáček. "Ponuky sa už objavili, ale zatiaľ by som ich nekonkretizoval. Radšej si počkám týždeň, dva. Nech je to rozhodnutie správne."

Napriek tomu, že na vlastnej koži okúsil i horšiu stránku Ruska, už o pár dní sa tam možno vráti. "Ja nevylučujem ani KHL. Ozvali sa kluby, ktoré prejavili záujem už pred sezónou. Veľmi spokojný som bol ale vo Švédsku a aj tam by to bolo fajn. Snáď sa niečo dobré nájde," načrtol svoje možnosti trojnásobný majster Slovenska, ktorý si z východnej veľmoci nepriviezol na Slovensko len trpkú skúsenosť. "Okrem nej ešte vodku!" rozosmial sa Július Hudáček. "To ale len pre rodičov a pre deda. Nič iné som nezháňal a po matrioškách a iných kúskoch som nepátral."

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk