HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Havranom sa vonku darí, po roku prestrihli ďalšiu víťaznú šnúru lídra
zdroj: jäzva

Havranom sa vonku darí, po roku prestrihli ďalšiu víťaznú šnúru lídra

"Do Košíc sme cestovali s tým, že kožu nepredáme lacno. Naše výsledky neboli bohvieaké, ale už vo Zvolene som tvrdil, že nehráme zlý hokej," hovorí Marek Bartánus

Takto vyzerá dokonale spokojný človek. Útočník Piešťan Marek Bartánus dopomohol k mimoriadne cennému víťazstvu na ľade doposiaľ nezdolaných Košíc gólom a potešil tak svojich najbližších na tribúne Steel Arény. S dcérkou Amy na rukách zamieril po stretnutí do rozradostnenej šatne a vydarený kratučký návrat domov posial úsmevmi na všetky strany. Potom už len salámová pizza do ruky a smer Piešťany.

"Do Košíc sme cestovali s tým, že kožu nepredáme lacno. Naše výsledky neboli bohvieaké, ale už vo Zvolene som tvrdil, že nehráme zlý hokej. Dopl{+r110480}ácali sme na koncovku a byť tých gólov viac, stáli by sme v tabuľke lepšie," vyslovil sa so spokojnosťou v hlase po víťazstve 3:2 v Košiciach Marek Bartánus.

Havrani veľmi dobre vedeli, že cesta k víťazstvu vedie cez biedne košické úvody. Oceliari ešte v tejto sezóne nestrelili na domácom ľade v prvých tretinách ani jediný gól a rozbiehajú sa len veľmi pozvoľna. To Piešťany využili a od siedmej minúty viedli.

"Hlavne sme vedeli, že po dlhej ceste sa musíme poriadne rozcvičiť," pokračuje 26-ročný útočník. "Pristúpili sme k tomu veľmi správne a už pred zápasom som z chlapcov cítil túžbu vyhrať. Veľmi nám potom pomohol prvý strelený gól. Potrebovali sme to, pretože predtým nám prvé tretiny príliš nevychádzali."

Domácim sa podarilo krátko pred zavŕšením prvej polovice stretnutia v priebehu dvoch minút výsledok otočiť, zverenci Milana Klementa sa ale nenechali položiť na lopatky. Ba práve naopak - Bartánus v 30. minúte vyrovnal a o necelých 120 sekúnd neskôr už dvíhal Melichárek ruky nad hlavou v pozícii hráča tímu s vedením. Záverečná tretina sa potom niesla v duchu márneho košického dobýjania bránky Tomáša Tomeka.

"K{+l110476}ošice hrali vabank a všetko smerovali na bránku. Keď sa k tomu pridružila ich početná výhoda, tak to bolo horúce. Celý náš tím ale makal od prvej do poslednej minúty a môžeme sa tak tešiť," odfúkol si Bartánus.

Z Piešťan sa tak stali experti na prestrihávanie dlhých šnúr. Pred rokom sa stali prvými pokoriteľmi suverénneho Zvolena, teraz obrali o prvé body Košice.

"Ja štatistiky príliš nesledujem, zaujímajú ma len získané body tímu. Tie budú pribúdať, ak budeme hrať práve takto ako v Košiciach. Musíme dobre brániť a hrať kolektívne so srdiečkom," uvedomuje si Marek Bartánus, ktorého mrzia predovšetkým domáce straty. Až deväť z jedenástich získaných bodov ukoristili "Barlolámači" na klziskách súperov. "Trochu nás to už aj ťaží. Vieme, že doma bodovať potrebujeme. Ostáva veriť, že cenný triumf z Košíc nás správne naštartuje a víťazstvá budú pribúdať i na piešťanskom ľade."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk