HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nagy: Musíme nájsť recept na betóny súperov
zdroj: jäzva

Nagy: Musíme nájsť recept na betóny súperov

"Musíme to natrénovať, pretože proti nám každý len bráni a práve presilovky môžu rozhodovať. Musia byť našou výhodou," hovorí Ladislav Nagy

Do zápasov vstupujú vlažne a zbytočne si tým komplikujú život. Ak čakajú košickí fanúšikovia od svojich hokejistov nátlakové úvody, tak sú zatiaľ sklamaní. V ani jednom z doterajších domácich vystúpení nedokázali "oceliari" vsietiť gól v prvej tretine a súperom tak umožňujú ťažiť zo svojich defenzívnych taktík. Košičania pritom veľmi dobre vedia, že s vedením na hokejkách by sa im útočilo do pootvorených obrán oveľa jednoduchšie.

"Neviem v čom to je," zamýšľa sa nad slabými prvými tretinami v Steel Aréne útočník HC Ladislav Nagy. "Tie prvé dvadsaťminútovky musíme výrazne zlepšiť. Napos{+r110502,200x137}ledy nám vyšla prvá tretina ešte v príprave proti Zvolenu. Všetko je to o korčuľovaní. Pokiaľ nebudeme mať pohyb na ľade, tak nemôžeme vyhrávať."

Z bezzubého začiatku vicemajstra ťažili v utorok Piešťany. Havrani navyše dokázali ako prví v sezóne dotiahnuť dobre rozbehnutý zápas proti východniarom až do úspešného konca.

"Piešťany to zabetónovali na modrej čiare, ale proti nám hrajú takto všetci. Musíme preto nájsť systém, ktorým to prekonáme. Jednoducho nahadzovať puky do tretiny a ísť za nimi," naznačuje recept na pevne utkané defenzívne siete súperov 34-ročný majster sveta z roku 2002. Košičanom by v súbojoch proti zodpovedne hrajúcim obranám pomohla efektivita v presilovkách, tá je ale doposiaľ žalostná. "Presilovky nám absolútne nevychádzajú a ani neviem, či sme v nich už strelili nejaký gól," pozastavil sa Nagy (Košice strelili v početnej východe štyri góly, úspešnosť ich využitia predstavuje 11,7%, pozn. red.). "Musíme to natrénovať, pretože proti nám každý len bráni a práve presilovky môžu rozhodovať. Musia byť našou výhodou."

Ďalšiu šancu na vylepšenie presilovkovej bilancie i lepšie zvládanie prvých tretín dostanú Košičania už v stredu, kedy privítajú na domácom ľade mladíkov z Orange 20.

 

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk