HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kitov predčasne skončil na lavičke Novokuznecka
zdroj:

Kitov predčasne skončil na lavičke Novokuznecka

Novinky z kontinentálnej KHL (4. október 2013)

Novinky z kontinentálnej KHL (4. október 2013):

Kanaďania Platt a Lalande dostali povolenie hrať za Bielorusko

Brankár Kevin Lalande a útočník Geoff Platt môžu reprezentovať Bielorusko na majstrovstvách sveta 2014 v Minsku. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) im už dala povolenie na zmenu národného dresu. Platt v minulosti hral za Kanadu na šampionáte hráčov do osemnásť rokov v roku 2003. Spoločne s Lalandom a Charlesom Lingletom požiadal o bieloruské občianstvo ešte v roku 2011, vo februári 2012 ho aj dostali. Povolenie od IIHF zatiaľ dostali len Lalande a Platt. Podľa pravidiel sa tak nemohlo stať skôr ako v auguste 2013. Informuje o tom eurohockey.com.

Platt i Lalande sú stále v kádri Dinama Minsk. "Bude fajn, ak sa podarí získať všetky potrebné formality. Budem sa tešiť na štarty v bieloruskom tíme," hovoril v lete pre Pressball Platt.

Kitov predčasne skončil na lavičke Novokuznecka

Len mesiac malo vedenie Metallurgu Novokuzneck trpezlivosť s výsledkami mužstva v Kontinentálnej hokejovej lige, potom sa rozhodlo konať. Prvým krokom bolo odvolanie trénera Alexandra Kitova, ktorého nahradil German Titov. Novokuzneck prehral deväťkrát v rade a v tejto chvíli je na poslednom mieste v tabuľke Východnej konferencie. Z jedenástich duelov vyhral Metallurg len dva, oba hneď v úvode ročníka. Momentálne má na svojom konte osem bodov.

Štyridsaťpäťročný Titov prišiel k prvému tímu Metallurgu počas letnej medzisezónnej pauzy. Predtým viedol tím MHL Kuznecké Medvede. V Novokuznecku bol hlavným trénerom už v rokoch 2005 až 2007. Kouča menili v tejto sezóne v KHL už v Mytišči, Omsku a Jaroslavli.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk