HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dvojgólového Sojčíka zahriala prechádzka, auto ostane na parkovisku
zdroj: jäzva

Dvojgólového Sojčíka zahriala prechádzka, auto ostane na parkovisku

"V mužstve je veľa talentu i skúseností. Tejto kabíne nechýba nič a všetci máme jasný cieľ," hovorí štvorbodový Marek Svatoš

Košičania si veľmi dobre pamätajú meno toho, kto im na jar zabránil v zisku siedmeho titulu majstra Slovenska. Posilnení motiváciou ukázať Zvolenu kto je v novom ročníku pánom, vykorčuľovali do nedeľňajšieho šlágra 9. kola Tipsport extraligy výrazne aktívnejšie, než tomu bolo vo všetkých dovtedajších domácich vystúpeniach v Steel Aréne.

"Presne tak, z našej strany to bol asi vôbec prvý zápas sezóny, v ktorom sme mohli byť spokojní s prvou tretinou. Síce sme v nej nestrelili gól, ale na rozdi{+l110751}el od predošlých duelov sme oveľa aktívnejšie korčuľovali, napádali súpera a vytvorili sme si dobré šance," rozhovoril sa pre hokej.sk útočník "oceliarov" Peter Sojčík. "V šatni sme si vraveli, že takto musíme pokračovať. Zotrvali sme pri aktívnej hre a to donútilo Zvolen v druhej tretine k faulom. A presilovky nám tentoraz vyšli výborne."

A to predovšetkým zásluhou Sojčíka. Dvadsaťsedemročný útočník sa postaral Košiciam o dvojgólové vedenie a recept k tomu bol pritom úplne jednoduchý - zahriať nohy predzápasovou prechádzkou. "Bývam asi pätnásť minút pešo od haly a vôbec prvýkrát som išiel na zápas po vlastných. Zjavne to malo úspech a tak si to asi zopakujem častejšie. Minimálne na ďalší zápas ostane auto určite doma," pousmiala sa predsezónna posila HC, ktorej meno po stretnutí vyvolával domáci fanklub. "Také veci vždy potešia a povzbudia do ďalšej práce. Podstatné ale je, že sme vyhrali a po dvoch prehrách nepripustili padnutie deky. To bol náš zápasový cieľ, pretože získanú pohodu si musíme udržať. Aj pri tých prehrách sme predviedli veľa dobrých vecí a na tom je treba budovať. Ešte keď budeme hrať v prvých tretinách tak ako proti Zvolenu, tak to bude vyzerať dobre."

Ak niečo Košičanov mrzelo, tak to bola strata dvojgólového vedenia v druhej tretine. "Možno sme sa trochu uspokojili po získaní náskoku 2:0. Asi sme si pomysleli, že sa už nemôže nič stať. Zvolen má ale dobré mužstvo a veľmi rýchlo nás vrátil späť do reality. Bolo to varovanie, že hokej si žiada sústredenie počas celých šesťdesiatich minút."{+r110761}

O titul prvej hviezdy zápasu napokon Sojčíka tesne obral Marek Svatoš. K trom asistenciám pridal krásny gól, ktorým pečatil v 58. minúte konečné skóre na 5:2.

"Dostal som dobrú nahrávku a ocitol som sa sám pred brankárom. Ten vybehol z bránky a tak som si to potiahol na stranu. Gól potešil, ale spálil som i ďalšie šance. Snáď budem skórovať ešte častejšie a pomôžem tak tímu," vyslovil sa štvorbodový Svatoš, ktorý pôsobil na ľade výborne. "Niekedy pribúdajú body ľahšie. Stále sa necítim na sto percent, ale veci sa zlepšujú od zápasu k zápasu. Začínam si zvykať na spoluhráčov a cítim sa čoraz lepšie. Zápasové tempo je úplne iné ako tréningové a nohy ma začínajú pomaly poslúchať."

Vicemajster tak zareagoval na dve prehry doslova ukážkovým spôsobom. Jeho náskok na čele tabuľky opäť stúpol na päť bodov a Košičania vyslali súperom jasný signál o svojej sile.

"Dve prehry boleli a potrebovali sme na ne zabudnúť víťazstvom. Zvolen je majster, má silný tím a preto to bola dôležitá výhra," zamyslel sa Marek Svatoš a na margo hodnotenia úvodnej šestiny základnej časti pridal. "Začali sme peknou, víťaznou šnúrou, potom prišli tie dve prehry. Celkovo nám ale prvá šestina vyšla a ak budeme vstupovať do zápasov tak ako proti Zvolenu, tak by sme mali byť úspešní. V mužstve je veľa talentu i skúseností. Tejto kabíne nechýba nič a všetci máme jasný cieľ."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk