HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Za čisté konto desať percent z platu. Čiže nič - smeje sa Lašák
zdroj:

Za čisté konto desať percent z platu. Čiže nič - smeje sa Lašák

"Do ničoho sme ich nepúšťali, v obrane sme všetko čistili a ja som mal výhľad na všetky puky. Chlapci hrali geniálne a takto by som si to predstavoval," teší sa Ján Lašák z hry Dukly

Ján Lašák si užil dobrý pocit z čistého konta v slovenskej Tipsport extralige po takmer štyroch rokoch. Shutoutový puk si mohol naposledy odložiť ešte 22. októbra 2009, kedy vychytal pre Košice víťazstvo 1:0 nad Nitrou. Pravda, medzitým pôsobil v zahraničí a pred aktuálnou dohodou o výpomoci Dukle Trenčín strážil svätyne Mytišči, Jokeritu Helsinki, Chabarovsku a moskovského Spartaka. {+r109614,200x300}

"Za čisté konto sa zvykne platiť, ale keďže hrám zadarmo, nemajú sa chlapci veľmi na čo tešiť. Sľúbil som im totiž desať percent z výplaty," poznamenal so svojim typickým šibalským úsmevom najúspešnejší gólman novodobej histórie slovenského hokeja.

Viac ako nula na vlastnom konte ho tešilo cenné víťazstvo 3:0. Pred cestou do Banskej Bystrice veštil takýto výsledok len málokto, veď Dukla sa nachádzala a ešte stále i nachádza na dne tabuľky. Do zápasu ale vstúpili Trenčania veľmi aktívne. Súpera v prvej tretine prestrieľali v pomere 15:8 a odmenou im bolo vedenie z hokejky Ondreja Mikulu.

"Zaskočili sme asi aj sami seba," rozosmial sa Lašák. "Do ničoho sme ich nepúšťali, v obrane sme všetko čistili a ja som mal výhľad na všetky puky. Chlapci hrali geniálne a takto by som si to predstavoval. Neviem či hrá Bystrica stále takto. Mala dobré výsledky a tak som očakával viac. Či sme vychytili ich horší deň, alebo sme hrali tak dobre my. Podali sme ale poctivý a bojovný výkon. Práve tým sa musíme prezentovať, pretože máme mladý tím. Ak budeme hrať takto, tak body prídu."

Samotný zápas nepatril medzi tie z klenotnice Tipsport extraligy, Dukla sa ale vzhľadom na dosiahnutý výsledok sťažovať nemôže.

"Videli sme viac bojovnosti ako kvalitného hokeja. Musím povedať, ale neberte to ako kritiku, že rozhodca nestíhal reagovať na množstvo háčikov a faulov. Ak by tam boli dvaja hlavní, tak by sme asi boli svedkami väčšieho počtu vylúčených a zápasu by to dodalo väčší náboj. Takto to mal pán rozhodca naozaj ťažké a faulovalo sa často za jeho chrbtom. Ani to teda nemohol vidieť," dodal Ján Lašák v súvislosti s kvalitou duelu a faktorom, ktorý ju poznačil.

 

 

 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk