HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 5. kola Boss Extraligy

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 5. kola hokejovej Boss extraligy

HKm Nitra - ŠKP Poprad 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) po predĺžení
Dušan Žiška (tréner Nitry): "Laxný začiatok nás stal doma bod. Znova sme neprekonali magickú jednotku a neviem, čím to je, že renomovaní strelci nám od začiatku sezóny nefungujú. Treba však vyzdvihnúť brankára Hrobáreka, ktorý sa podieľa vo veľkej miere na našom doterajšom bosdvom zisku.
Ján Šterbák (tréner Popradu): "Sme radi, že sme v Nitre získali bod. Každý je pre nás veľmi cenný a významný. Zápas mal priemernú úroveň, mali sme veľa gólových príležitostí, ktoré sme však nepremenili. V druhej tretine nás Nitra zatlačila do defenzívy a napokon zaslúžene remizovala."

HK 36 Skalica - HC Košice 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) po predĺžení
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Dosiahli sme draho vykúpené víťazstvo, lebo zranenia Klečka, Stehlíka, Daniela a Ivičiča, ktorý pôjde na operáciu, je drahá daň za víťazstvo, ktoré sme však potrebovali. Chcem sa poďakovať chlapcom za výkon, túžbu po víťazstve a za kolektívne oddretý zápas. Som rád, že to videli aj domáci diváci, a dúfam, že náš výkon aj ocenia."
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Chlieb sa lámal za stavu 1:0 v náš prospech, keď sme mali šance, ale nevyužili sme ich. Vinou veľmi nepresného rozhodcu Marcinka sme mali veľmi veľa vylúčených hráčov, čo nám neumožňovalo hrať s piatimi hráčmi a tým pádom bola narušená aj celá koncepcia hry."

MHC Martin - Slovan Bratislava 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Milan Skokan (tréner Martina): "Hostia nám v kvalitnom zápase ukázali, ako treba trpezlivo čakať na svoju šancu. Škoda, že sme viaceré naše príležitosti nepremenili, zápas sa mohol vyvíjať inak."
Miloš Říha (tréner Slovana): "Dramatické a bojovné stretnutie s výbornými výkonmi brankárov dopadlo napokon priaznivo pre nás. Rozhodujúce bolo, kto dá prvý gól. Dali sme ho my, dostali sme sa tak na koňa a v závere sme už zápas rozhodli vo svoj prospech."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 8:6 (4:3, 2:1, 2:2)
Jozef Sasko (asistent trénera L. Mikuláša): "S výsledkom zápasu som spokojný. V obrane sme urobili síce veľa chýb, ale v útoku sa mužstvo prekonávalo a vďaka tomu sme získali cenný skalp majstra."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Odohrali sme zlý zápas, jeho prevažnú časť sme boli v defenzíve. Osem gólov v našej bránke je príliš veľa, takže budeme z toho musieť vyvodiť dôsledky."

MsHK ŠKP Žilina - Dukla Trenčín 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Pred zápasom som bol nervózny, lebo som vedel, že Trenčín má dobré mužstvo, navyše posilnené o Cháru a Hossu. Som neuveriteľne šťastný, že sme vyhrali. Chlapcom sa chcem podakovať, pretože na ľade nechali srdce i dušu. Obe mužstvá hrali dobrý hokej a my sme potrebovali víťazstvo ako soľ. Fantastický výkon podal brankár Kožuch, ktorý chlapcov podržal v ťažkých chvíľach."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Bolo to solídne stretnutie pred peknou kulisou. Diváci museli byť spokojní, lebo videli naozaj dramatický hokej. Prehrali sme najmä vďaka tomu, že naši hráči podali nekoncentrovaný výkon, aký u nich nevídať často. Je to škoda, pretože majú na to, aby hrali lepšie."

Najnovšie z klubu: Rakúsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk