HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kolbova rana odklepla spravodlivý výsledok kvalitného derby
zdroj: jäzva

Kolbova rana odklepla spravodlivý výsledok kvalitného derby

"Minulú sezónu si oddýchol pri francúzskom mori a očividne nabral novú chuť. Vidieť na ňom, že je zrekreovaný a hrá ako za mlada," uznal Kolba výbornú fazónu Krotáka

Na góly chudobné, hokejovej krásy i dramatičnosti ale ponúklo plným priehrštím. V poradí 145. východoslovenské derby medzi Košicami a Popradom sa muselo divákom páčiť a napokon sa dočkalo i zaslúženého výsledku. Hostia spod Tatier získali za svoj výkon bod oprávnene, misky váh sa ale napokon preklopili na stranu aktívnejších "oceliarov".

Vicemajster vstúpil do stretnutia oveľa dravejšie ako do predošlých domácich duelov a vôbec premiérovo v aktuálnej sezóne sa vracal do šatne Steel Arény po prvej dvadsaťminútovke s vedením.

"Od začiatku zápasu sme do toho išli po hlave a snažili sa vybudovať vedenie. Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí, ale zatiaľ nám to tam bohužiaľ nepadá. Nielen v tomto stretnutí, ale i v predošlých. Som však presvedčený, že my tie góly dávať budeme. Dokážeme si totiž vytvoriť tlak i šance," rozhovoril sa pre hokej.sk obranca Marek Kolba.

V prvej tretine prestrieľali domáci Poprad jednoznačne 13:5 a azda i pod vplyvom dojmu z dobrého štartu sa neskôr hra vyrovnala. "Poprad v druhej tretine pridal a my{+r111036} sme mu k tomu pomohli viacerými vylúčeniami," zamýšľa sa 33-ročný zadák. "V presilovkách sú silní a mali v nich viaceré dobré príležitosti. Tam sme mali i kúsok šťastia, ale ak hodnotíme zápas celkovo, tak sme si vyhrať zaslúžili. Boli sme hokejovejším a aktívnejším tímom. Škoda, že sme nedokázali zvýšiť v druhej tretine na 2:0, pretože v takom prípade by sme mali ešte o bod viac. Poprad ale výrazne podržal brankár Sidor a párkrát nám tam puk doslova poskakoval po bránkovej čiare."

Keď už sa zdalo, že tri body ostanú doma, udrel v 59. minúte najproduktívnejší hráč Tipsport extraligy - nestarnúci Arne Kroták. "Minulú sezónu si oddýchol pri francúzskom mori a očividne nabral novú chuť. Vidieť na ňom, že je zrekreovaný a hrá ako za mlada," uznal s úsmevom na tvári výbornú fazónu 41-ročného veterána Kolba. Práve popradský odchovanec v radoch Košíc sa napokon postaral o porážku svojho materského klubu. Puk z jeho hokejky zaplachtil aj s prispením teču tri sekundy pred koncom 64. minúty za chrbát bezmocného Sidora. "Vraveli sme si, že budeme strieľať zo všetkého a následne sa pokúsia o dorážky Laco Nagy či Marek Svatoš. Už prvá strela mohla byť gólová, pri tej druhej som mal kúsok šťastia. Za celý tím som si silno vydýchol a nasledovala radosť z víťazstva."

Do druhej šestiny základnej časti tak vstúpili Košičania rovnako ako do prvej - víťazstvom v derby. V kombinácii s prehrou Skalice v Martine narástol ich náskok na čele na šesť bodov.

"Každý nás vníma ako favorita a ako tím nechceme poľaviť v nastolenej práci. Každý deň trénujeme naplno, do zápasov ideme naplno a aj nepremenené šance nás snáď posunú napred. Verím, že časom prídu i góly a košickí diváci si budú našu hru užívať naplno. Teší ma, že už proti Popradu bola dobrá atmosféra a pre ľudí to bol pekný, útočný hokej. Ďakujem obom fanklubom, ktoré vyhecovali celú halu. Takto si to doma predstavujeme, aj keď samozrejme - nabudúce s trojbodovým ziskom," dodal pre hokej.sk Marek Kolba.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk