HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sidor držal Poprad nad vodou, Kroták ho odmenil ziskom bodu
zdroj: jäzva

Sidor držal Poprad nad vodou, Kroták ho odmenil ziskom bodu

"Získať bod v Košiciach s jediným streleným gólom predstavuje krásny sen," pousmial sa popradský kapitán Arne Kroták po piatkovom 145. východoslovenskom derby v Steel Aréne.

"Získať bod v Košiciach s jediným streleným gólom predstavuje krásny sen," pousmial sa popradský kapitán Arne Kroták po piatkovom 145. východoslovenskom derby v Steel Aréne. Nestarnúci extraligový rekordér opäť raz potvrdil svoju dôležitosť pre tím Kamzíkov a keď už sa zdalo, že bude úsilie tímu spod Tatier po vyrovnaní márne, vyrazil v 59. minúte na gólový výlet do útočnej tretiny. Ako by si v duchu povedal - okej chlapci, vidím, že to musím vybaviť opäť ja sám. A bod do tabuľky bol v kapse.

"Početnosť streľby nebola ohromujúca, ale všetci chlapci sa snažili a pár dobrých šancí tam bolo. Samotný gól bol z kategórie šťastnejších, ale v hokeji pl{+r111132}atí, že to musíte jednoducho pokúšať," konštatuje v súvislosti so svojim vyrovnávajúcim gólom najproduktívnejší hráč a najlepší strelec súťaže. "Doposiaľ nám to padalo, ale týkalo sa to hlavne domácich zápasov. V prvej tretine nás Košice nepustili prakticky k ničomu. Chvíľu trvalo, kým sme si zvykli na tunajšie letisko. Postupom času sme to ale herne vyrovnali a zisk bodu je dobrý. Pred zápasom by sme ho brali a dá sa povedať, že i počas neho. Samotný záver sme už ale režírovali my a vyrovnali sme zaslúžene. Trochu sme sklamaní, ale súper dokázal v predĺžení využiť presilovku, zatiaľ čo nám sa to krátko predtým nepodarilo. To rozhodlo."

Gólom z 59. minúty upevnil Kroták svoje postavenie na čele extraligových štatistík. "Nečakal som to. Ak mám byť úprimný, tak je to celkom fajn pocit. Ešte krajší je ale pohľad na tabuľku. Sme hore a takto sa nám to páči," pochvaľuje si 41-ročný matador.

Dôvod na spokojnosť by ale Popradčania nemali, ak by v piatok v ich bránke nežiaril Dušan Sidor. Dvadsaťšesťročný strážca svätyne Kamzíkov predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov extraligovej kariéry a domácich privádzal miestami do stavu zúfalstva.

"Chcel som dať šancu chlapcom vyhrať a skoro to vyšlo. Dokázali sme vyrovnať a doviesť to do predĺženia, veľká škoda, že sme v ňom nevyužili dvojminútovú presilovú h{+l111130}ru. Výkon mužstva bol ale dobrý a potrebujeme ho preniesť do ďalšieho zápasu. Každý bod z Košíc je dobrý," vyslovil sa po stretnutí na prvý pohľad spokojný Sidor. Jeho radosť by bola určite väčšia, nebyť gólu Mareka Kolbu zo štvrtej minúty predĺženia. Podiel viny na ňom bol ale minimálny. "Bola to tečovaná strela, na ktorú som zareagoval neskoro."

Pre Poprad išlo už o siedmu prehru na košickom ľade v rade. Duel desiateho kola výrazne pripomínal posledné štvrťfinálové súboje, v ktorých boli Podtatranci zakaždým vyrovnaným súperom, potrebný gólik navyše ale streliť nedokázali.

"V Košiciach sa nám hrá stále dobre. Bol to náš prvý zápas od tej štvrťfinálovej série a naozaj to bolo veľmi podobné. Opäť sme veľa nestrácali, ale chýbal posledný krôčik. Nevadí, nabudúce to už snáď výjde," dodal Dušan Sidor.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk