HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Žilinčania nepanikária. Prehry bolia, ale výkony nie sú zlé
zdroj: jäzva

Žilinčania nepanikária. Prehry bolia, ale výkony nie sú zlé

"Minimálne bod sme si zaslúžili," povzdychol si Tibor Varga. Sklamanie netajil ani Dávid Buc. "Sme nespokojní, veď sme prehrali. Mrzia hlavne nevyužité presilové hry."

Žilinskí hokejisti pricestovali na horúci košický ľad s úmyslom zabojovať a prestrihnúť trojzápasovú šnúru prehier. Tomu zodpovedal aj ich výkon a k bodovému výsledku napokon nemali ďaleko. V úvodnej tretine viedli 2:1 a ešte necelých osem minút pred koncom držali v rukách nerozhodný stav. Na kolená ich položil až nešťastný teč obrancu Dávida Bajaníka, od ktorého sa za chrbát brankára Mareka Laca odrazil puk šibalsky nahodený domácim Petrom Bartošom.

"Minimálne bod sme si zaslúžili," povzdychol si Tibor Varga. "Veľká škoda hluchej minúty v závere prvej tretiny. Vtedy sme inkasovali dva góly a z 1:2 b{+r111339,200x116}olo razom 3:2 pre Košice. Ak by po prvej prestávke prehrávali, tak by boli určite nervóznejší."

Sklamanie netajil ani autor dvoch gólov Žiliny Dávid Buc. "Sme nespokojní, veď sme prehrali. Mrzia hlavne nevyužité presilové hry. Tie nám absolútne nejdú. Každý zápas si hovoríme, že sa to musí zlomiť, stále na to ale trpíme. Hrá sa veľmi ťažko, keď nedokážeme využiť početné výhody. Aj v tomto zápase sme mali k dispozícii niekoľko presiloviek, vrátane dlhej, päťminútovej. To je náš najväčší problém, veď v tejto sezóne sme hrali hádam päťdesiat presiloviek a strelili sme v nich zo tri góly."

Presiloviek Vlkov bolo naozaj už päťdesiat, žilinského útočníka ale máličko poopravíme. Jeho tím v nich strelil už šesť gólov. V nedeľu ale ani nevyťažil z početných výhod naozaj nič a spálil i viacero kvalitných príležitostí pri rovnovážnom stave.

"Posledné zápasy nám to nechce padať. Puky poskakujú v bránkovisku či končia na tyčkách. Smolu máme i v defenzíve a inkasujeme nešťastné góly. Tak tomu bolo i v prípade toho víťazného gólu Bartoša," krúti hlavou Varga. Jeho spoluhráč Dávid Buc ale volí kritickejší tón. "Nehovoril by som o smoliarskom góle. Predchádzala mu individuálna chyba a také veci si nemôžeme dovoliť. Za nerozhodného stavu sa lámal chlieb, záver sa blížil a zrazu prehráme súboj jeden na jedného a všetko je inak. To sa nám jednoducho nemôže stávať. V poslednom období prehrávame o jeden, dva góly a doplácame na zbytočné chyby. Musíme na tom popracovať."

Varga i Buc patria medzi bodových lídrov MsHK a na svoju produktivitu sa sťažovať nemôžu. Prvý z menovaných nazbieral už dvanásť bodov (4+8), druhý vlastní len o dve asistencie menej.

"Vždy to môže byť i lepšie. Zatiaľ to nie je zlé, ale body ma tešia len vtedy, keď vyhráva môj tím. To je priorita. Ak k tomu pomôžem bodmi, tak som iba rád," konštatuje {+l111410}28-ročný odchovanec bratislavského hokeja. Svoju produktivitu vysvetľuje takto: "Snažím sa všetko strieľať na bránku a v rámci nášho útoku si výborne rozumieme."

Aktuálne najproduktívnejší hráč Žiliny pôsobil pri Váhu aj v predošlej sezóne. Tá terajšia sa črtá byť oveľa veselšou. Čo spôsobilo pozitívnu zmenu? "Tréner Neliba," odpovedá bez zaváhania Varga. "Do tímu priniesol nový život a systém, ktorému dôverujeme. Pobláznil nás do hokeja. Verím, že sa vrátime na víťaznú cestu a čaká nás úspešná sezóna."

Po skvelom štarte do sezóny ale momentálne Vlci zažívajú i horšie pocity. Štyri prehry v rade na nálade nepridajú, aj keď Dávid Buc hovorí: "Nemáme dôvod klesať na duchu či panikáriť. Vieme, že aj pri prehrách sme podávali dobré výkony. Potrebujeme ale zlepšiť hru v presilovkách a strieľať viac gólov."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk