HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šibalské zakončenie Bartoša navýšilo košický náskok na čele
zdroj: jäzva

Šibalské zakončenie Bartoša navýšilo košický náskok na čele

Hovorí sa, že ak sa darí, tak padajú góly aj spoza bránky. Nestarnúci košický útočník Peter Bartoš to veľmi dobre vie a tak to skúsil.

Hovorí sa, že ak sa darí, tak padajú góly aj spoza bránky. Nestarnúci košický útočník Peter Bartoš to veľmi dobre vie a tak to skúsil. Necelých osem minút pred koncom tretej tretiny súboja proti Žiline nahodil na prvý pohľad nevinný puk smerom pred bránku Vlkov. Ten na prekvapenie všetkých skončil až za chrbátom Mareka Laca. Postaral sa o to teč obrancu Dávida Bajaníka, ktorý sa vracal do bránkoviska v snahe pomôcť svojmu gólmanovi.

"Vychádzal som s pukom spoza bránky a videl som, ako si tam pred Lacom robí miesto Oliver Jokeľ. Chcel som mu to posunúť cez bránkovisko, ale bol tam obranca, ktorý si puk zasunul do vlastnej bránky," popísal rozhodujúci moment zápasu jeho autor.

Okrem gólu si štyridsiatnik do štatistík pripísal i asistenciu pri úvodnom góle Martina Chovana a s dvanástimi bodmi sa vyhupol na čelo tímovej produk{+r111338,200x124}tivity "oceliarov". Paradoxne sa mu to podarilo z pozície hráča štvrtej formácie.

"Body neberiem ako nejaké merítko. Raz sa darí mne, inokedy zaberú iní. To, že som vo štvrtom útoku beriem z pozitívnej stránky. Takto aspoň nemusím hrať proti najlepším hráčom súperov," pousmial sa Bartoš. "Máme nabitý káder a netreba pozerať na to, v akej formácii hrám. Podobnú situáciu som zažil i počas svojho zvolenského pôsobenia, kedy sme mali tiež veľmi silný tím. Každý hráč sa musí podriadiť a snažiť sa tímu pomôcť tam, kde ho zaradí tréner."

Vráťme sa ale k víťazstvu Košíc 4:3. Domáci tím vstúpil podobne ako naposledy proti Popradu do stretnutia aktívne a ujal sa i vedenia. Viacero chýb v defenzíve ho oň ale pripravili. Oceliarov to napokon mrzieť nemuselo. Ešte v prvej dvadsaťminútovke skóre otočili a na neskoršie vyrovnanie reagoval Bartoš spomínaným gólom.

"Prvá tretina bola bohatá na góly a divákom sa možno páčila. Nám sa ale nemôže stávať, že súper vystrelí štyrikrát na bránku a dostaneme dva góly. Dnes sme nehrali dobre v obrane a dopúšťali sme sa množstva chýb. Na to si musíme dávať oveľa väčší pozor. Ukázali sme dobré veci, ale obdržali sme aj varovanie. Po prvej tretine sme si vraveli, že potrebujeme zlepšiť pohyb. Žilina sa dostávala do prečíslení a z toho plynuli nebezpečné situácie. Keď sme zlepšili korčuľovanie, znížil sa i počet šancí súpera. S víťazstvom spokojní sme, celkový výkon mohol byť lepší," hodnotí nedeľňajší duel Peter Bartoš.

Košičania vyhrali už desiaty z dvanástich zápasov sezóny a ich náskok na čele tabuľky je opäť tučnejší. Pred druhou Nitrou vedú už o deväť bodov.

"Pohoda v šatni je, ale my ju musíme stále živiť a pripravovať sa na to najdôležitejšie. To bude až play-off. Každý zápas slúži na zlepšovanie a odstraňovanie chýb. Netreba preto poľaviť," apeluje skúsený útočník.

Rozkol fanklubu

{+l111412}Okrem diania na ľade zaujala v Steel Aréne ešte jedna neprehliadnuteľná udalosť. Počas prvej tretiny členovia fanklubu povzbudzovali len veľmi sporadicky a nezhody medzi jeho dvoma vetvami následne eskalovali natoľko, že sa mladšia časť Steelers presunula zo sektora A11 na horné poschodie a fandila z B36-tky.

"Zaregistrovali sme to. Bubon i hlasivky sa ozývali z inej strany a bolo to zaujímavé. Fanúšikov tam bolo menej ako inokedy, snažili sa ale fandiť a rozprúdiť ľudí v celej hale. Celkom sa im to aj darilo," vyjadril sa Peter Bartoš na tému novej pozície fanúšikov.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk