Predohrávka 7. kola Boss Extraligy

Extraligový peletón má nového lídra - Slovan porazil Košice a je na prvom mieste

Televízna predohrávka 7. kola slovenskej Boss Extraligy

HC Slovan HARVARD Bratislava - HC Košice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Goly: 15. a 44. Kuľha, 3. Melichárek
vylucenia: 4-3, presilovky: 0-0, oslabenia: 0-0, rozhodovali: Druga - Krpelec, Rakyta, 2778 divakov

Slovan: Rybár - P. Mihálik, Hecl, Casey, Millar, Babka, Tabaček - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Pavličko - Kapuš, Hreus, Rataj - Hudec, Pištek, Kollár - Jaško, Mrena, Melichárek
Zmeny: 21. R. Sloboda za Tabačka
Košice: Klempa - Kledrowetz, Vantroba, Kožár, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Škovira, Kroták, Holečko - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - P. Segľa, Petričko, Kristián
Zmeny: 21. M. Štrbák za Vantrobu, 31. Košice bez Holečka, Segľu a Kristiána

Povedali po zapase:
Miloš Říha (tréner Slovana): "Najmä v prvej tretine splnili hráči taktické pokyny, hrali pozorne v obrane a čakali na rýchle protiútoky. V druhej dvadsaťminútovke začali špekulovať, v záverečnej tretine sme už iba kontrolovali hru a výsledok a čakali na chybu súpera. Chcem poďakovať hráčom za predvedený výkon, bolo to pre nich ťažké, pretože doma sa nám veľmi nedarí a navyše sa hralo pred televíznymi kamerami. Tabaček nedohral kvôli zdravotným problémom.
Ladislav Spišák (tréner Košíc): "Začali sme tak, ako sme nechceli. Dostali sme rýchly gól, hráči hrali takticky nedisciplinovane. Mali sme si dávať pozor na Kuľhu, ktorý nám však strelil dva góly. Za stavu 2:0 súper hral to, čo potreboval, najmä v druhej a tretej tretine sme slabo riešili prečíslenia. Z našej strany to nebol fyzický hokej, chýbal dôraz a v prvej tretine sme boli zakríknutí. Chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu."