HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Višňovský utrpel otras mozgu
zdroj:

Višňovský utrpel otras mozgu

"Nie je príjemné, ak prídete o hráča, ktorý hrá vyše dvadsať minút v zápase. Zranenie obrancu vždy ovplyvní hru tímu, najmä vtedy, ak čelíte rýchlemu súperovi," povedal tréner Capuano

Slovenský obranca Ľubomír Višňovský utrpel otras mozgu a bude chýbať v najbližších zápasoch klubu NHL New York Islanders.

Majster sveta 2002 sa zranil v prvej tretine sobotňajšieho súboja s Carolinou. Za bránkou Islanders ho tvrdo narazil útočník Hurricanes Radek Dv{+r104138}ořák. V prvom momente to vyzeralo na zranenie ľavého ramena. Višňovský odišiel do šatne a už sa na ľade neobjavil. Vedenie Islanders neskôr prostredníctvom Twitteru oznámilo, že 37-ročný Slovák utrpel otras mozgu. Informáciu zverejnil aj web NHL.com.

Višňovského čakajú v nedeľu ďalšie vyšetrenia, ktoré určia presný rozsah zranenia. „Nie je príjemné, ak prídete o hráča, ktorý hrá vyše dvadsať minút v zápase. Zranenie obrancu vždy ovplyvní hru tímu, najmä vtedy, ak čelíte rýchlemu súperovi,“ povedal tréner Islanders Jack Capuano. Višňovský v tejto sezóne odohral za Islanders osem stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pridal dve asistencie. V sobotu odkorčuľoval pred zranením vyše päť minút.

Najnovšie z klubu: NY Islanders

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk