HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Víťazstvo v šlágri pripravilo maséra Baranov o vlasy
zdroj:

Víťazstvo v šlágri pripravilo maséra Baranov o vlasy

"Bol to najlepší zápas v tejto sezóne. Obe mužstvá výborne korčuľovali, fanúšikovia nás skvele povzbudzovali a padali i góly," hovorí Radoslav Macík

S obrovskou chuťou nastúpili hokejisti Banskej Bystrice do šlágra nedeľňajšieho programu Tipsport extraligy. Povzbudení štvorzápasovou víťaznou sériou a hnaní motiváciou skompletizovať dvanásťbodový týždeň, spustili na lídra tabuľky oheň a síru od samotného úvodu. Z veľkého tlaku vyťažili v prvej tretine šestnásť striel a gól Radomíra Heizera. Vyrovnávajúci presný zásah do šatne z hokejky domáceho odchovanca Mateja Česíka tvrdosť baraních hláv nezmenil a v 42. minúte už vyhrávali 4:1!

"Výborne sme sa rozcvičili a od prvej minúty sme išli naplno. Košičanom to v prvej tretine možno nešlo, ale my sme hrali presne tak, ako sme chceli. Nepustili sme ich prakticky k ničomu. Naopak, v tretej tretine sa rozbehli oni a nebolo ľahké udržať víťazstvo," vyslovil sa autor druhého gólu HC´05 Radoslav Macík. Súboj proti lídrovi tabuľky označil za "najlepší v tejto sezóne. Obe mužstvá výborne korčuľovali, fanúšikovia nás skvele povzbudzovali a padali i góly."

Jedinou škvrnkou na víťazstve 4:3 bola skutočnosť, že výborne rozbehnuté stretnutie končilo zbytočnou drámou. Mohlo za to poľavenie domácich, alebo kvalita súpera?

"Áno, v tretej tretine nás dostali pod tlak. Nič iné im neostávalo, veď prehrávali o tri góly. Začali oveľa lepšie korčuľovať a vrhli všetko do útoku. Inkasovali sme pár gólov, ale našťastie sme to udržali," konštatuje strelec víťazného gólu stretnutia Tomáš Zigo. "Keďže hral prvý s druhým, našim úmyslom bolo vyhrať a priblížiť sa k prvej pozícii. Som veľmi rád, že sme to zvládli."

Piate víťazstvo v rade skresalo bankobystrickú stratu na Košice na púhe dva bodíky. Kto by to bol pred sezónou povedal? Zverenci Vladimíra Országha sú rozhodne najpríjemnejším prekvapením doterajšieho priebehu sezóny. A poľaviť nemienia. "Tréner povedal, že keď sme sa už dostali na druhú priečku, tak netreba ísť nižšie. Snažíme sa poctivo pracovať a zatiaľ sa nám darí," usmieva sa Macík.

Výbornú náladu pod Urpínom dokumentuje i strihanie v košiari Baranov, ktoré nastalo po víťaznom pokriku v šatni. Za obeť padla pokrývka hlavy tímového maséra.

"Náš masér sa stavil, že ak porazíme Košice, tak sa nechá ostrihať do hola. Ako správny chlap svoje slovo dodržal," objasnil Radoslav Macík a Tomáš Zigo s veľkým úsmevom pridal. "Neviem či nám držal palce, alebo nie. To čo mal na hlave ale nebolo bohviečo a tak nám môže poďakovať."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk