HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michal Novák sa lúči s Košicami, vráti sa do Nitry?
zdroj: jäzva

Michal Novák sa lúči s Košicami, vráti sa do Nitry?

"Dohodli sme sa na vzájomnom ukončení spolupráce. Všetko prebehlo veľmi korektne a ide o rozchod v dobrom. Potreboval som jednoducho nový impulz," uviedol Novák pre hokej.sk

Čoraz menšia porcia času stráveného na ľadu a absencia nominácie na zápas do Banskej Bystrice naznačovali, že vzťah HC Košice a obrancu Michala Nováka speje k svojmu záveru. A tak sa i stalo. V utorok oznámili obe strany ukončenie spolupráce a 31-ročný zadák sezónu v metropole východu nedokončí.

"Dohodli sme sa na vzájomnom ukončení spolupráce. Všetko prebehlo veľmi korektne a ide o rozchod v dobrom. Potreboval som jednoduc{+r109649}ho nový impulz. Košiciam prajem všetko dobré a určite neodchádzam s nejakým pocitom krivdy. Mnoho ľudí v Košiciach mi prirástlo k srdcu a naozaj budem spomínať len v dobrom," vyslovil sa pre hokej.sk Michal Novák.

Na východ Slovenska prestúpil pred sezónou 2011/12 z Nitry a obe kompletné sezóny ukončil ziskom striebra. "Z Košíc si odnášam veľa krásnych spomienok. Veľmi ma mrzí, že som si tam nesplnil sen o zisku titulu majstra. Veľmi blízko sme k tomu mali počas prvej spoločnej sezóny, kedy sme si užili skvelé finále proti Slovanu. Asi nikdy nezabudnem na chvíľu, kedy som strelil v rámci tej série v Bratislave gól. Vtedy nám to nevyšlo, ale boli to výborné skúsenosti. Aj vďaka vypätým momentom v play-off sa snažím nehrať zbrklo a s horúcou hlavou."

Otázkou pochopiteľne ostáva, kam ďalej povedú jeho kroky. Podľa našich informácií je doslova na spadnutie návrat pod Zobor. Samotný hráč to ale nateraz potvrdiť nechce. "V tejto chvíli je to ešte otvorené. Zvažujem viaceré možnosti a múdrejší budem v priebehu niekoľkých dní. V poslednom čase som toho ale veľa neodohral a tak nechcem čakať dlho," dodal pre hokej.sk Michal Novák.

 

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk