HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Braňo Jánoš skončil v Bardejove so zlomeninou
zdroj: jäzva

Braňo Jánoš skončil v Bardejove so zlomeninou

V druhej tretine zápasu Bardejov - Prievidza došlo k nepríjemnej a nezavinenej situácii pri mantineli, keď sa domáci hráč vyhol kontaktu a Branislav Jánoš pri náraze na mantinel utrpel zlomeninu ľavej kľúčnej kosti

V trinástom kole prvej hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vyhral nad MŠHk Prievidza 7:3. V druhej tretine zápasu došlo k nepríjemnej a nezavinenej situácii pri mantineli, keď sa domáci hráč vyhol kontaktu a útočník Prievidze Branislav Jánoš pri náraze na mantinel utrpel zlomeninu ľavej kľúčnej kosti, čo potvrdil aj prítomný lekár Jozef Peteja.

Štyridsaťdvaročný odchovanec hokeja v Trenčíne si na záver kariéry chcel vychutnať našu druhú najvyššiu súťaž, keď naposledy hra{+r110140,200x232}l v Poľsku. Jánoš bol pri bronzovej medaile na MS v roku 1991 v drese Československa a zaznamenal prvý gól Slovenska na OH 1994, kde Slovensko skončilo na 6. mieste.

Pre kormidelníka Jindřicha Novotného, ktorý viedol Prievidzu v prvom stretnutí, zranenie Jánoša bolo mimoriadnou udalosťou: „Bude to asi dlhodobé zranenie. Je to hráč, ktorý bol takou predlženou rukou nás trénerov. Má veľké skúsenosti a je to obrovská strata pre tento náš mladý kolektív, ktorý budujeme za pochodu. Budeme trpieť na úzky káder, veď aj tento zápas sme dohrali trinásti. Musíme zohnať zopár starších hráčov, pri ktorých by sa mladí učili.” Pre Novotného to bol prvý zápas na lavičke Prievidze, o súťaží má ale vytvorený názor:„ Bardejov, Senica, Trnava a Michalovce, to sú mužstvá, ktoré momentálne kraľujú. Bardejov som videl hrať a aj to čo predviedol dnes, to ho radí k favoritom.”

Tréner Bardejova Ján Vodila si zápas užíval, veď desať gólov, to je príležitosť urobiť závery do ďalších duelov súťaže: „ Súper dobré bránil stredné pásmo, ťažko sme sa dostávali dopredu. Predsa sme dali góly, dokonca v hojnom počte. Posledná tretina z našej strany už bola benevolentnejšia, hostia si urobili nájazdy a dostali sme góly. S takým výkonom vonku by sme určite neuspeli.”

Mužstvá z dolnej časti tabuľky Vodila nechce podceňovať, no je tu príležitosť, aby si každý z chuti zahral: „Niektoré varianty nám vychádzali, no čakal som niečo viac. Hrali sme na štyri päťky, preto aj tempo nebolo vysoké, takto viazli situácie na ľade. Štvrtá päťka gólovo excelovala aj preto, že chceli hrať, dávali góly a takto má byť.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk